alles over oenbaar vervoer
u bent hier: actueel // binnenland
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

Speno slijptreinen mogen onder strikte voorwaarden weer rijden

woensdag 4 augustus 2010
Speno slijptreinen mogen onder strikte voorwaarden weer rijden

(Novum) - De zogeheten slijptreinen van het Zwitserse Speno mogen onder voorwaarden weer rijden op het Nederlandse spoor. Na het ongeluk in Stavoren (25 juli) besloot de Inspectie Verkeer en Waterstaat (IVW) vorige week dinsdag dat de treinen niet meer door Nederland mochten rijden, meldt een IVW-woordvoerder.

BAM Rail, dat verantwoordelijk is voor de treinen van Speno die in Nederland rijden, mocht de machines niet gebruiken voordat de veiligheid zou zijn gewaarborgd, stelde de inspectie toen. De IVW staat dat nu echter weer onder strikte voorwaarden toe nadat een plan met korte termijnoplossingen was ingediend.

Voorwaarden 
Een van de voorwaarden is dat de werktreinen, als ze naar een andere plek rijden, worden getrokken worden door een locomotief met een ATB versie die overeenkomt met die op het spoor. Ook moet de machinist op de locomotief een Nederlander zijn die geregeld rijdt op het betreffende baanvak.

Media
In Stavoren reed vorige week zondagavond een trein van Speno door het stootblok en een watersportwinkel. Daarna meldden media onder meer dat de ATB niet had gewerkt, omdat er op de trein en in het spoor twee verschillende versies van werden gebruikt. In de trein zou een vereenvoudigd systeem (ATB-Eenvoudig) hebben gezeten, dat niet werkt op het spoor bij Stavoren dat is uitgerust met ATB-Nieuwe Generatie. Een woordvoerder van Prorail stelde daarnaast dat machinisten en hun begeleiders baanvakkennis moeten hebben om op het Nederlandse spoor te mogen rijden. In het onderzoek naar het ongeluk wordt daarom onder meer ook gekeken of de machinist de weg kende.

Lange termijn
Momenteel wordt volgens de woordvoerder nog gekeken naar oplossingen voor de langere termijn. 

Foto: wikipedia, CC-BY-SA-2.5 licentie, gemaakt door Ellywa

 
Tags: Veiligheid
terug naar alle artikelen
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
Trein glijdt geopende overweg over en bezet enkelspoor op do 10 mei  Trein glijdt geopende overweg over en bezet enkelspoor op
Elsevier: RET luistert passagiers af do 10 mei  Elsevier: RET luistert passagiers af
ProRail wil rood sein voorkomen door groene golf do 3 mei  ProRail wil rood sein voorkomen door groene golf
Levenslang voor beramen aanslag metro New York wo 2 mei  Levenslang voor beramen aanslag metro New York
Verdachten steekpartij in trein Tilburg op Koninginnedag langer vast wo 2 mei  Verdachten steekpartij in trein Tilburg op Koninginnedag langer vast
Racen voor aansluiting kost chauffeur GVU rijbewijs zo 29 apr  Racen voor aansluiting kost chauffeur GVU rijbewijs
Vrouw zegt tram voor de grap te overvallen vr 27 apr  Vrouw zegt tram voor de grap te overvallen
Opmerkelijke details bijna aanrijding Utrecht vr 27 apr  Opmerkelijke details bijna aanrijding Utrecht
Veiligheidsdoelen ProRail in 2011 niet gehaald do 26 apr  Veiligheidsdoelen ProRail in 2011 niet gehaald
FNV Spoor dreigt met acties do 26 apr  FNV Spoor dreigt met acties


Storingen

Utrecht Centraal-Rotterdam C

maandag 21 mei 2012, 19:07 :
Oorzaak: seinstoring

Tussen Utrecht Centraal en Rotterdam C rijden minder treinen door een seinstoring.
Houdt u rekening met een extra reistijd van ongeveer 15 min.
De verstoring is naar verwachting rond 22:00 uur verholpen.

Alkmaar-Den Helder

maandag 21 mei 2012, 17:38 :
Oorzaak: defecte spoorbrug

Tussen Anna Paulowna en Den Helder langere reistijd door een defecte spoorbrug.
Houdt u rekening met een extra reistijd van 15 - 30 min.
De verstoring is naar verwachting rond 20:00 uur verholpen.


bron: Nederlandse Spoorwegen

Hotel   |    Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Trein Amsterdam   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Spamfilter   |    Creditcard    |    F1 Tickets