alles over oenbaar vervoer
u bent hier: actueel // binnenland
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

Veel bezoekers huldiging betaalden toch voor ov

donderdag 22 juli 2010
Dit artikel zit in dossier: OV Chipkaart
Veel bezoekers huldiging betaalden toch voor ov

(Novum) - Tijdens de huldiging van Oranje in Amsterdam hebben tientallen mensen onterecht betaald voor het openbaar vervoer. Het ov in Amsterdam was gratis om de grote toestroom van bezoekers aan te kunnen, maar de chipsystemen in de trams en bussen stonden wel gewoon aan, zegt een woordvoerder van vervoerbedrijf GVB.

Bij het GVB zijn tot nu toe zeventig claims binnengekomen van mensen die hebben betaald en hun geld terugwillen. Hoeveel mensen onterecht hebben betaald is niet bekend, maar volgens het GVB staat het in geen verhouding tot de honderdduizenden bezoekers van de huldiging.

De GVB-zegsvrouw noemt het vervelend als mensen onterecht hebben betaald en zegt dat die mensen hun geld uiteraard terugkrijgen. "Maar het is ook goed nieuws, want veel mensen hebben blijkbaar uit de macht der gewoonte betaald en dat betekent dat ze gewend zijn aan de OV-chipkaart."

Aan het openbaar vervoer was vooraf ruimschoots aandacht besteed in de media en onder meer op de website van het GVB. Het uitzetten van de chipapparaten in de trams en bussen was echter geen optie, omdat het systeem daardoor ontregeld zou kunnen raken. De controlepoortjes in de metro stonden wel open. 

 
Tags: OV-chipkaart
terug naar alle artikelen
 
Laat je horen, doe mee!
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
Geen coulance voor OV-reiziger met abonnement di 7 feb  Geen coulance voor OV-reiziger met abonnement
Honderdduizend OV-chipkaarten defect ma 6 feb  Honderdduizend OV-chipkaarten defect
Storing OV-chipkaart weer verholpen di 10 jan  Storing OV-chipkaart weer verholpen
GVB naar rechter om gegevens OV-chipkaart di 3 jan  GVB naar rechter om gegevens OV-chipkaart
OV-abonnementen tot 170 procent duurder ma 28 nov  OV-abonnementen tot 170 procent duurder
Basistarief OV-Chipkaart vijf procent duurder do 24 nov  Basistarief OV-Chipkaart vijf procent duurder
Studenten per 2012 verplicht in- en uitchecken bij NS di 22 nov  Studenten per 2012 verplicht in- en uitchecken bij NS
Spooktransacties OV-chipkaart zorgen reiziger voor veel werk vr 11 nov  Spooktransacties OV-chipkaart zorgen reiziger voor veel werk
Zeeland en Limburg bieden alternatief voor OV-chipkaart do 10 nov  Zeeland en Limburg bieden alternatief voor OV-chipkaart
Strippenkaart nu definitief afgeschaft do 3 nov  Strippenkaart nu definitief afgeschaft


Hotel   |    Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Trein Amsterdam   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Spamfilter   |    Creditcard