alles over oenbaar vervoer
u bent hier: actueel
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

Cruciale fouten bij rokende trein Schipholtunnel

vrijdag 2 april 2010
Cruciale fouten bij rokende trein Schipholtunnel

(Novum) - Bij de communicatie tussen de hulpdiensten over een rokende trein in de Schipholtunnel zijn vorig jaar fouten gemaakt die bij een echt noodgeval cruciaal kunnen zijn. Dat concluderen de Inspecties Verkeer en Waterstaat en Openbare Orde en Veiligheid, blijkt uit een brief die de burgemeester van Haarlemmermeer in januari naar demissionair minister van Verkeer Camiel Eurlings (CDA) heeft gestuurd.

De fouten die bij een brand in de tunnel in 2001 werden opgemerkt door de Raad voor Transportveiligheid werden bij het voorval op 2 juli vorig jaar opnieuw gemaakt. In beide gevallen is de samenwerking tussen de brandweer en de verschillende railbedrijven niet goed verlopen. De communicatie verliep volgens te strakke procedures, waardoor noodzakelijke informatie niet beschikbaar was. De hulpdiensten konden hierdoor niet goed op een onverwachte situatie reageren.

Meldkamers
Ook de verschillende meldkamers rond Schiphol werkten in beide gevallen niet goed samen. Burgemeester Theo Weterings wil daarom dat de meldkamers, waaronder die van Prorail, tijdens incidenten door de meldkamer van de veiligheidsregio Kennemerland worden aangestuurd.

Aanbevelingen
De spoorwegbedrijven, waaronder Prorail, zijn volgens de burgemeester niet genoeg bereid om maatwerk te leveren voor calamiteiten in de Schipholtunnel. De Inspectie Verkeer en Waterstaat moet volgens de burgemeester strenger toezien. Eurlings heeft zijn aanbevelingen inmiddels overgenomen.

Eerder onderzoek
NS Reizigers deed eerder al onderzoek naar het incident. Uit dat onderzoek bleek in augustus dat de communicatie tussen de verkeersleiding en machinisten te wensen over laat. ProRail en NS zegden toen toe aandacht te besteden aan klachten van machinisten hierover.

Communicatie
Bij het incident was er vorig jaar veel rookontwikkeling. Toch bleven de treinen twintig minuten in de tunnel staan, volgens machinisten vanwege gebrekkige communicatie tussen treinpersoneel, verkeersleiding en hulpdiensten.

 
Tags: Veiligheid (infra&stations) / Veiligheid / Veiligheid (materieel)
terug naar alle artikelen
 
Laat je horen, doe mee!
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
Vernielingen aan station Sliedrecht Baanhoek di 17 jan  Vernielingen aan station Sliedrecht Baanhoek
Deze zomer tweede poging brandveiligere metrotunnel Amsterdam di 19 apr  Deze zomer tweede poging brandveiligere metrotunnel Amsterdam
ProRail maakt stations veiliger voor slechtzienden ma 14 feb  ProRail maakt stations veiliger voor slechtzienden
Treinontsporing en -botsing in Pepinster vr 28 jan  Treinontsporing en -botsing in Pepinster
Treinramp vermeden in Ninove di 25 jan  Treinramp vermeden in Ninove
Treinverkeer Kijfhoek weer opgestart zo 16 jan  Treinverkeer Kijfhoek weer opgestart
Rangeerfout mogelijke oorzaak brand Kijfhoek za 15 jan  Rangeerfout mogelijke oorzaak brand Kijfhoek
Derde NMBS-treinen voorzien van nieuwe beveiliging eind dit jaar do 4 nov  Derde NMBS-treinen voorzien van nieuwe beveiliging eind dit jaar
ProRail waarschuwt met nieuw verkeersbord op gevaren overwegen do 2 sep  ProRail waarschuwt met nieuw verkeersbord op gevaren overwegen
Infrabel lanceert website over spoorwegveiligheid do 25 feb  Infrabel lanceert website over spoorwegveiligheid


Hotel   |    Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Trein Amsterdam   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Spamfilter   |    Creditcard