alles over oenbaar vervoer
u bent hier: actueel
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

Nog geen internet in NS treinen

dinsdag 23 september 2008

Eurlings schreef dinsdag aan de Kamer dat hij 'al het mogelijke' doet om de NS ertoe te bewegen snel met de installatie van internet te starten. De minister benadrukte echter dat hij de NS nergens toe kan dwingen.

Eurlings noch de NS kan een inschatting maken wanneer treinreizigers in de trein kunnen internetten. De NS heeft aangegeven dat door de complexiteit van het project het langer duurt dan gepland. Tien marktpartijen zouden geïnteresseerd zijn om het project uit te voeren.

Eurlings vindt het belangrijk dat reizigers kunnen internetten in de trein. Het past in zijn streven meer reizigers 'te verleiden' de trein te nemen. Internet biedt een 'heerlijke meerwaarde voor het ov', zei hij eerder.

In treinen van Connexxion kan vanaf augustus wel gebruik worden gemaakt van internet. Hiervoor kreeg het bedrijf geen subsidie vanuit Den Haag. Connexxion heeft treinen rijden op het traject Almelo-Mariënberg en op de Valleilijn, tussen Amersfoort en Ede-Wageningen. Volgens Eurlings is het systeem dat Connexxion heeft geïnstalleerd minder complex dan het systeem dat de NS wil gebruiken. Ook heeft de NS veel meer treinen dan Connexxion.

 

(Novum) - Het blijft onduidelijk wanneer er internet komt in treinen van de Nederlandse Spoorwegen. Dit meldt minister van Verkeer Camiel Eurlings (CDA), die vorig jaar vijftien miljoen euro beschikbaar stelde voor het realiseren van draadloos internet in de trein.

 
Tags: Reis / Service / Internet
terug naar alle artikelen
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
Spoorkaart 2010 di 5 jan  Spoorkaart 2010
Rover roept reizigers op toch compensatie te vragen ma 28 dec  Rover roept reizigers op toch compensatie te vragen
Noord-Nederland gratis OV voor de kinderen tijdens Kindermaand vr 9 okt  Noord-Nederland gratis OV voor de kinderen tijdens Kindermaand
Proef spoorboekloos rijden tussen Amsterdam en Eindhoven wo 8 jul  Proef spoorboekloos rijden tussen Amsterdam en Eindhoven
NS is klaar voor Oerol op Terschelling vr 5 jun  NS is klaar voor Oerol op Terschelling
Arriva verliest concessie Groningen Drenthe aan Qbuzz do 28 mei  Arriva verliest concessie Groningen Drenthe aan Qbuzz
3FM op RADIO-station Heerlen tijdens PinkPop do 28 mei  3FM op RADIO-station Heerlen tijdens PinkPop
Spreiding reistijden sterk van invloed op keuzegedrag treinreizigers di 26 mei  Spreiding reistijden sterk van invloed op keuzegedrag treinreizigers
Noorwegen per trein - Noorse spoorwegen NSB do 14 mei  Noorwegen per trein - Noorse spoorwegen NSB
Frankrijk per trein - Franse spoorwegen SNCF ma 4 mei  Frankrijk per trein - Franse spoorwegen SNCF
Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Wintersport per trein   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Maq2 Spamfilter