alles over oenbaar vervoer
u bent hier: actueel
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

NS.nl al vele uren plat door KPN storing

donderdag 26 november 2009
NS.nl al vele uren plat door KPN storing

De website ns.nl heeft van woensdag eind de middag tot donderdag begin van de middag plat gelegen. De website heeft op een normale werkdag meer dan 100.000 bezoekers. Door de storing kregen websites als treinreiziger.nl en 9292ov.nl vele extra bezoekers.

`Het begon gisteren met een storing van het vaste netwerk van KPN. Daardoor was niet alleen ns.nl onbereikbaar maar bijvoorbeeld ook mobiel.ns.nl en werkte de railpockets van conducteurs niet´ ligt NS toe.
De storing van het vaste netwerk werd gisteren verholpen, maar ns.nl bleef plat. `Ik heb van KPN begrepen dat dit kwam door een DoS atack´. Inmiddels heeft KPN het voor elkaar dat de website weer bereikbaar is.

De website treinreiziger.nl kreeg duizenden extra bezoekers door de storing. `Normaal levert het zoekwoord ns.nl ons slechts tientallen bezoekers op. Gisteren was dit tot mijn verbazing opeens 3.000 bezoekers. Toen bleek dat het kwam door ns.nl plat lag.´ zegt Hildebrand van Kuyeren van treinreiziger.nl. In totaal kwamen er zo'n 5.000 extra bezoekers.
Op treinreiziger.nl wordt als service de mobiele reisplanner van NS aangeboden, die nu massaal werd gebruikt. 

Ook op 9292ov.nl is het veel drukker dan gebruikelijk. "We hadden gisterenavond 17.000 bezoekers per uur in plaats van de normale 12.000 bezoekers per uur. Over de gehele dag hadden we 220.000 unieke bezoekers. Vandaag zitten we ieder uur op meer dan 18.000 bezoekers per uur." laat een medewerker van 9292 weten. Op 9292ov.nl worden niet alleen treintijden aangeboden, maar ook van het overig openbaar vervoer.

Cijfers hoeveel bezoekers ns.nl normaal heeft, had de NS woordvoerder niet bij de hand. Maar bevestigde dat dit meer dan 100.000 bezoekers betreft. `NS.nl is één van de grootste websites van Nederland´. De website van NS bleef overigens wel bereikbaar via het IP adres.

 
Tags: Internet
terug naar alle artikelen
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
NS maakt haast met internet in trein do 18 feb  NS maakt haast met internet in trein
Gratis internet en reisinformatie vanaf 2010 in intercity do 26 nov  Gratis internet en reisinformatie vanaf 2010 in intercity
Zwitserse spoorwegen: breedband internet op meer spoorlijnen ma 2 nov  Zwitserse spoorwegen: breedband internet op meer spoorlijnen
Reizigers Arriva zeggen "ja" tegen internet in de trein zo 12 apr  Reizigers Arriva zeggen "ja" tegen internet in de trein
Landelijk internet in de trein per 2013 di 7 apr  Landelijk internet in de trein per 2013
Treinkaartje nog altijd niet online te kopen ma 30 mrt  Treinkaartje nog altijd niet online te kopen
Proef voor meer veiligheid čn internet in de trein ma 9 feb  Proef voor meer veiligheid čn internet in de trein
  di 23 sep  Nog geen internet in NS treinen
  ma 3 dec  KPN en NS stoppen met samenwerking
  ma 3 dec  Internet in trein volgens NS niet rendabel
Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Wintersport per trein   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Maq2 Spamfilter