alles over oenbaar vervoer
u bent hier: actueel
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

Omzet NS Hispeed daalt

dinsdag 12 januari 2010
Omzet NS Hispeed daalt

NS Hispeed heeft vorig jaar een paar procent minder omzet gehaald dan in 2008. De exploitant van de hogesnelheidslijnen Fyra, ICE TGV, Eurostar en Thalys had vooral te lijden van een daling van het aantal zakelijke reizigers. Dat zei directeur Jan-Willem Siebers dinsdag op een bijeenkomst voorafgaand aan de Vakantiebeurs in Utrecht.

In 2008 steeg het aantal internationale treinreizen nog met tien procent. Echter door de economische crisis en de afschaffing van de vliegtax is de omzet over 2009 gedaald. 

NS Hispeed zet steeds sterker in op internetboekingen. In twee jaar tijd is het aantal internetboekingen verdubbeld. Echter, niet alle treinbestemmingen zijn online te boeken. Bestemmingen als Milaan en Wenen zijn onlangs uit het assortiment gehaald. De meeste online boekers kiezen overigens voor een e-ticket. Het e-ticket is thuis uit te printen.

NS Hispeed heeft voor de toekomst hoge verwachtingen van de Fyra. Zeker wanneer de Fyra vaker gaat rijden. Nu blijft de bezetting van de Fyra steken op 19 procent.

 

 
Tags: Hogesnelheidstrein
terug naar alle artikelen
 
Laat je horen, doe mee!
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
Mogelijk nieuwe tegenvaller door hogesnelheidslijn wo 25 jan  Mogelijk nieuwe tegenvaller door hogesnelheidslijn
ICE Amsterdam - Frankfurt di 17 jan  ICE Amsterdam - Frankfurt
ICE Amsterdam - Basel di 17 jan  ICE Amsterdam - Basel
Dienstregeling ICE Amsterdam - Basel SBB zo 15 jan  Dienstregeling ICE Amsterdam - Basel SBB
Dienstregeling ICE Amsterdam - Frankfurt za 7 jan  Dienstregeling ICE Amsterdam - Frankfurt
1e klas internationale treinreis wo 4 jan  1e klas internationale treinreis
Gevolgen staking NMBS 22 december di 20 dec  Gevolgen staking NMBS 22 december
Ook TGV en Eurostar rijden donderdag niet door staking NMBS di 20 dec  Ook TGV en Eurostar rijden donderdag niet door staking NMBS
Donderdag geen Thalys vanwege NMBS staking di 20 dec  Donderdag geen Thalys vanwege NMBS staking
Nieuw tariefsyssteem bij Thalys met minder flexibiliteit ma 19 dec  Nieuw tariefsyssteem bij Thalys met minder flexibiliteit


Hotel   |    Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Trein Amsterdam   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Spamfilter   |    Creditcard