alles over oenbaar vervoer
u bent hier: actueel // opmerkelijk nieuws
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

Ruim 40 kunstwerken in Amsterdamse metro

donderdag 2 september 2010
Ruim 40 kunstwerken in Amsterdamse metro
Ruim 40 kunstwerken in Amsterdamse metro
Ruim 40 kunstwerken in Amsterdamse metro
Ruim 40 kunstwerken in Amsterdamse metro

Portretten van mensen, zwevende bloemen, Delftsblauwe tegeltjes en striptekeningen. Een greep uit de 42 kunstwerken die de zilveren metro’s van GVB sieren en die samen de eerste rijdende openbare expositie vormen. De kunstwerken zijn te bewonderen op metrolijnen 51, 53 en 54 en maken onderdeel uit van het project ‘Kunst in de metro’.

In 2008 werd duidelijk dat de levensduur van de 30 jaar oude zilveren metro’s (Zilvermeeuwen) moest worden verlengd. Op initiatief van de gemeente Amsterdam werd samen met Cultuur-Ondernemen, het Amsterdams Fonds voor de Kunst en GVB het project ‘Kunst in de metro’ gestart. Naast het aanbrengen van kunst aan de binnenkant zijn ook de vloeren vervangen, de bestuurscabine ergonomisch aangepast aan deze tijd en de ramen opgevuld met gel en voorzien van folie om krassen tegen te gaan.

Positieve reisbeleving
Het aanbrengen van de kunst gebeurt met een speciaal soort folie dat beter bestand is tegen graffiti. De metro krijgt hierdoor een fris uiterlijk en dat wordt door de reiziger gewaardeerd. Uit recent onderzoek blijkt dat reizigers die met een kunstmetro reizen niet alleen de kunstmetro, maar ook het perron schoner ervaren dan reizigers die niet met een kunstmetro rijden. 

 
Tags: Marketing & Ludiek
terug naar alle artikelen
 
Laat je horen, doe mee!
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
Minisinterklazen gratis met de trein do 1 dec  Minisinterklazen gratis met de trein
Sinterklaas dagje mee met NS Hispeed do 24 nov  Sinterklaas dagje mee met NS Hispeed
Sesamstraat viert 35 jarig bestaan met NS tour di 2 aug  Sesamstraat viert 35 jarig bestaan met NS tour
Uitgeverijen lanceren vertragingsapp met verhalen di 24 mei  Uitgeverijen lanceren vertragingsapp met verhalen
NS en ProRail maken spoorwensen waar ma 23 mei  NS en ProRail maken spoorwensen waar
Zuid Holland investeert € 1.8 miljoen in imago OV campagne wo 19 jan  Zuid Holland investeert € 1.8 miljoen in imago OV campagne
Speciale striptrein vanwege nieuw stripmagazine wo 3 nov  Speciale striptrein vanwege nieuw stripmagazine
In beeld: Duikboottram RET vr 27 aug  In beeld: Duikboottram RET
RET tram wordt duikboot wo 25 aug  RET tram wordt duikboot
NS Try Out Festival krijgt vervolg op vier stations vr 30 jul  NS Try Out Festival krijgt vervolg op vier stations


Hotel   |    Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Trein Amsterdam   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Spamfilter   |    Creditcard