alles over oenbaar vervoer
u bent hier: actueel
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

SP-bus in actie voor nachttrein Noord-Holland

maandag 8 februari 2010
SP-bus in actie voor nachttrein Noord-Holland

(Novum) - De SP in Noord-Hollland dient maandagmiddag een voorstel in om de provincie opdracht te geven een proef te starten waarbij nachttreinen Haarlem, Alkmaar en Zaandam aandoen. Voorafgaand maakt Rood, de jongerenorganisatie van de SP, een tocht met een SP-touringcar langs de steden die op het nachtnet moeten worden aangesloten.

Rood biedt Provinciale Staten maandagmiddag 7.250 steunbetuigingen aan die vorig jaar in treinen zijn opgehaald. SP-Kamerlid Emile Roemer is hierbij aanwezig. Actiecoördinator Tijmen Baarda vindt dat het aantal handtekeningen aangeeft 'dat er echt een nachttrein in Noord-Holland nodig is'.

In december werd een PvdA-motie aangenomen, die de provincie opdroeg bij het rijk voor een nachttrein te pleiten. De SP wil dat de provincie zelf de buidel trekt. Volgens Baarda hebben de NS en spoorbeheerder ProRail positief gereageerd op het voorstel om een pilot te starten, onder voorwaarde dat de provincie een financiële bijdrage levert. In Noord-Brabant is op dezelfde manier een nachttrein tot stand gekomen, stelt Baarda. "In Noord-Holland moet dat dus ook kunnen!"

Foto: Mart Hopman / Treinreiziger.nl

 
Tags: Nachttrein / Nachtnet
terug naar alle artikelen
 
Laat je horen, doe mee!
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
Dienstregeling nachttrein Amsterdam - Zürich (- Brig) di 17 jan  Dienstregeling nachttrein Amsterdam - Zürich (- Brig)
City Night Line Amsterdam - Praag di 17 jan  City Night Line Amsterdam - Praag
City Night Line Amsterdam - Zürich di 17 jan  City Night Line Amsterdam - Zürich
City Night Line Amsterdam - Kopenhagen di 17 jan  City Night Line Amsterdam - Kopenhagen
City Night Line Amsterdam - München di 17 jan  City Night Line Amsterdam - München
Dienstregeling nachttrein Amsterdam - Kopenhagen di 17 jan  Dienstregeling nachttrein Amsterdam - Kopenhagen
Dienstregeling nachttrein Amsterdam - Praag di 17 jan  Dienstregeling nachttrein Amsterdam - Praag
Dienstregeling nachttrein Amsterdam - Warschau - Moskou di 17 jan  Dienstregeling nachttrein Amsterdam - Warschau - Moskou
Dienstregeling nachttrein Amsterdam - München (- Innsbruck) di 17 jan  Dienstregeling nachttrein Amsterdam - München (- Innsbruck)
1e klas internationale treinreis wo 4 jan  1e klas internationale treinreis


Storingen

Schiphol-Amsterdam C/Hilversum/Lelystad C/Utrecht Centraal

donderdag 9 februari 2012, 12:46 :
Oorzaak: defect spoor

Tussen Duivendrecht en Leiden Centraal rijden minder treinen door een defect spoor.
Houdt u rekening met een extra reistijd van 15 - 30 min.
De verstoring is naar verwachting rond 15:00 uur verholpen.

Utrecht Centraal-Den Haag C

donderdag 9 februari 2012, 06:00 :
Oorzaak: defecte bovenleiding

Tussen Utrecht Centraal en Den Haag C langere reistijd door een defecte bovenleiding.
Houdt u rekening met een extra reistijd van 15 - 30 min.
De verstoring is naar verwachting rond 14:00 uur verholpen.

Utrecht Centraal-Rotterdam C

donderdag 9 februari 2012, 05:19 :
Oorzaak: defecte bovenleiding

Tussen Utrecht Centraal en Rotterdam C langere reistijd door een defecte bovenleiding.
Houdt u rekening met een extra reistijd van 15 - 30 min.
De verstoring is naar verwachting rond 14:00 uur verholpen.

Aangepaste dienstregeling tot en met vrijdag

woensdag 8 februari 2012, 18:40 :
Oorzaak: Strenge vorst

Let op: In elk geval tot en met vrijdag rijdt NS volgens een aangepaste dienstregeling.
De reisplanner is bijgewerkt
tot en met vrijdag 10 februari.
Plan uw reis kort voor vertrek.

bron: Nederlandse Spoorwegen

Hotel   |    Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Trein Amsterdam   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Spamfilter   |    Creditcard