alles over oenbaar vervoer
u bent hier: actueel
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

Wilde staking buschauffeurs na steekpartij

woensdag 16 september 2009
Dit artikel zit in dossier: Geweld in het OV , Stakingen stads- en streekvervoer
Wilde staking buschauffeurs na steekpartij

(Novum) - Buschauffeurs van vervoerder Connexxion in Woerden en Wijk bij Duurstede zijn woensdagochtend enige tijd het werk stilgelegd nadat vorige week vrijdag in Breukelen een chauffeur werd neergestoken. Enkele buschauffeurs proberen te voorkomen dat bussen aan hun dienst beginnen, waardoor volgens Connexxion duizenden mensen gedupeerd zijn. De  stakende chauffeurs zijn na een gesprek met de ondernemingsraad rond 08. 00 uur weer aan het werk gegaan, meldt een woordvoerder van vervoerder Connexxion.

De buschauffeurs begonnen woensdagochtend met de staking, nadat vorige week vrijdag in Breukelen een chauffeur werd neergestoken. Hij moest met ernstige steekwonden naar het ziekenhuis worden vervoerd. De dader, een 50-jarige man uit Loenen aan de Vecht, werd aangehouden. De chauffeur kwam waarschijnlijk op voor passagiers die in de bus waren lastiggevallen.

In Wijk bij Duurstede deden zo'n twaalf chauffeurs mee aan de wilde staking. Dat is de helft van het totaal aantal buschauffeurs van Connexxion in die plaats. In Woerden ging het om twee chauffeurs.

De stakers eisten een veiligere werkplek met onder meer veiligheidsschermen. Connexxion stelt dat vanuit een landelijk convenant binnenkort oplossingen worden gepresenteerd.

 
Tags: Veiligheid (personeel) / Geweld in het OV / Staking
terug naar alle artikelen
 
Laat je horen, doe mee!
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
Medewerker HTM neergestoken in Rijswijk di 13 sep  Medewerker HTM neergestoken in Rijswijk
Acties buschauffeurs Almere van de baan wo 27 jul  Acties buschauffeurs Almere van de baan
Conducteur mishandelt reiziger za 9 apr  Conducteur mishandelt reiziger
Onderzoeksraad: Veiligheid spoor moet beter di 18 jan  Onderzoeksraad: Veiligheid spoor moet beter
Bouwvakker valt van trap bij bouw NoordZuidlijn wo 5 jan  Bouwvakker valt van trap bij bouw NoordZuidlijn
Intercity bekogeld bij Ermelo vr 17 dec  Intercity bekogeld bij Ermelo
Detacheringsbedrijf na incident Stavoren tijdelijk van het spoor do 5 aug  Detacheringsbedrijf na incident Stavoren tijdelijk van het spoor
IVW: Dodelijke metro aanrijding door onvoldoende veiligheidsmaatregelen do 24 jun  IVW: Dodelijke metro aanrijding door onvoldoende veiligheidsmaatregelen
Opnieuw verbetering baanwerkersveiligheid do 17 jun  Opnieuw verbetering baanwerkersveiligheid
Jongen (13) mishandelt buschauffeur do 6 mei  Jongen (13) mishandelt buschauffeur


Storingen

Geldermalsen-Dordrecht

zaterdag 11 februari 2012, 12:20 :
Oorzaak: defect materieel

Tussen Dordrecht en Gorinchem rijden minder treinen door defect materieel.
Houdt u rekening met een extra reistijd van ongeveer 15 min.
De verstoring is naar verwachting rond 20:00 uur verholpen.

Tot en met dinsdag aangepaste dienstregeling.

zaterdag 11 februari 2012, 17:17 :
Oorzaak: Onzeker weerbeeld

Onzeker weerbeeld
NS rijdt in ieder geval tot en met dinsdag volgens een aangepaste dienstregeling.
De Reisplanner is bijgewerkt.
Plan uw reis kort voor vertrek.

bron: Nederlandse Spoorwegen

Hotel   |    Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Trein Amsterdam   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Spamfilter   |    Creditcard