Marktaandeel van de trein |
| donderdag 10 maart 2005 |
|
Bij verplaatsingen tussen de vier grote steden (d.w.z. dat vertrek en aankomst in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag of Utrecht is) heeft de trein in de spits een groot marktaandeel. Tussen Rotterdam en Utrecht (v.v.) heeft de trein zelfs een marktaandeel van 68%. Tussen Den Haag en Rotterdam worden de meeste reizigerskilometers gemaakt. Hier heeft de trein een marktaandeel van 52%. Van Amsterdam naar Den Haag en vice versa is het marktaandeel kleiner: 49%. Genoemde percentateges zijn afkomstig uit het Mobiliteitsonderzoek Nederland 2004 (van Adviesdienst Verkeer en Vervoer). Vanwege het beperkte aantal van dergelijke verplaatsingen dat in 2004 geregistreerd is, zijn ook gegevens van het Onderzoek Verplaatsingsgedrag (OVG) 1999 t/m 2003 gebruikt. Het OVG werd uitgevoerd door het CBS.
Landelijk gezien neemt de trein 9% van het totale aantal reizigerskilometers voor haar rekening (2006). In 1986 was dit nog minder dan 6%. Het aantal reizigerskilometers per trein is in twintig jaar meer dan verdubbeld. Geen enkel ander vervoersmiddel zag in die periode het aantal reizigerskilometers verdubbelen.
Hoewel het marktaandeel van de trein bij verplaatsingen tussen de vier grote steden in de meeste gevallen groter is dan dat van de auto, is de gemiddelde reistijd met de trein in de spits wel in alle gevallen langer. Hierbij moet worden opgemerkt dat bij alle verplaatsingen ook de reistijd van voor- en natransport met de bus/tram/metro, fiets en/of lopen meetelt. Het gaat in het geval van de trein dus niet alleen om de reistijd van station naar station! Bovendien kiezen sommige mensen tijdens de spits bewust voor de trein, omdat de reis met dit vervoermiddel in hun specifieke situatie korter is dan met de auto. Het verschil in reistijd tussen de auto en de trein is het kleinst tussen Den Haag en Utrecht en vice versa. Het verschil is het grootst tussen Amsterdam en Utrecht en vice versa. Bron / overgenomen uit:Mobiliteit in Cijfers 2004
|
| Tags: Reizigersaantallen / Kennis |
| terug naar alle artikelen |
| bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen: |
|---|
Man met nepvuurwapen opgepa...
Gewonden treinbotsing allem...
dinsdag 22 mei
Treinbotsing India kost min...
Mishandelaar machinist meld...
NS krijgt valse claims over...
maandag 21 mei
NS en Veolia rijden beide n...
vrijdag 18 mei
Valfréjus in Frankrijk
woensdag 16 mei
Amsterdam wil beter openbaa...
Defecte trein zorgt voor hi...
Treinverkeer Geldermalsen-D...
NS zoekt ZZP-teams voor gro...
dinsdag 15 mei
Maandenlang iets lagere fre...
NS in teken van Olympische ...
Treinverkeer Schiphol - Dui...
Geen treinverkeer rond Roos...
Superbus mag de weg op
Wilde stakingen dreigen in ...
maandag 14 mei
Eurostar wil tien nieuwe Eu...
vrijdag 11 mei
Geen treinverkeer Utrecht d...
Seinstoring treft Utrecht -...
donderdag 10 mei
Initiatiefwet: geen verplic...



