alles over oenbaar vervoer
u bent hier: kennisnet // reizigersaantallen
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

Reizigersaantallen per traject in 2020

donderdag 12 maart 2009
Reizigersaantallen per traject in 2020

NS heeft met onderstaande figuren een prognose gegeven voor de ontwikkeling van het spoorvervoer op het spoorwegnet in 2020. Hierbij is enerzijds uitgegaan van het Productmodel BETER en anderzijds van het Productmodel MEER. Bij de geschetste vervoeromvang van het IC en Sprintervervoer is door NS uitgegaan van het Strong Europe scenario, gematigd tariefbeleid, invoering van Anders Betalen voor Mobiliteit en de beschikbaarheid van voldoende infrastructuur om de hogere treinfrequenties mogelijk te maken.

Productmodel Beter

Productmodel Meer

NS heeft aangegeven dat er een bandbreedte is rond deze marktverwachting 2020. Er is namelijk sprake van drie typen onzekerheden: schattingsmarge, veronderstelde beleidsmaatregelen en onzekerheden met betrekking tot toekomstscenario’s. De gegevens van NS geven een goede indicatie op welke corridors en welke treinsoort (IC en Sprinter) de groei zich voordoet. NS heeft bij de inschatting voor 2020 rekening gehouden met de regionale ambities voor hogere frequenties, OV aansluitingen en ruimtelijke ontwikkelingen in het kader van Nieuwe Sleutelprojecten, Randstadspoor, Stedenbaan, Brabantstad, Regionet en Agglonet, knooppuntvoorzieningen rondom kleine stations en dergelijke. Een deel van het geprognotiseerde vervoer kan volgens NS echter wegens capaciteitsknelpunten niet vervoerd en dus ook niet gerealiseerd worden.

Tekst en afbeeldingen overgenomen uit de Landelijke Mart- en Capaciteitsanalyse Spoor, november 2007, opgesteld door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. In dit document wordt NS als bron genoemd van deze twee afbeeldingen.

 
PDF Reizigersaantallen per traject in 2020Bekijk het bijhorende PDF bestand
Tags: Reizigersaantallen / Kennis
terug naar alle artikelen
 
Laat je horen, doe mee!
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
Meer zitplaatsen voor veertien Sprinters vr 13 jan  Meer zitplaatsen voor veertien Sprinters
Latere lestijden Groningen vanwege volle treinen wo 30 nov  Latere lestijden Groningen vanwege volle treinen
Fyra trekt opnieuw meer reizigers wo 7 sep  Fyra trekt opnieuw meer reizigers
Belgische spoorwegen vervoeren meer reizigers wo 24 aug  Belgische spoorwegen vervoeren meer reizigers
Meer reizigers en winst bij NS wo 10 aug  Meer reizigers en winst bij NS
Meer internationale treinreizigers voor Deutsche Bahn in 2010 do 14 apr  Meer internationale treinreizigers voor Deutsche Bahn in 2010
Meer treinreizigers bij Arriva in Friesland di 5 apr  Meer treinreizigers bij Arriva in Friesland
Forse reizigersgroei voor Zwitserse SBB wo 30 mrt  Forse reizigersgroei voor Zwitserse SBB
Feiten en cijfers: NS in 2010 do 17 feb  Feiten en cijfers: NS in 2010
Veolia huurt extra treinstel vanwege drukte Maaslijn vr 5 nov  Veolia huurt extra treinstel vanwege drukte Maaslijn


Hotel   |    Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Trein Amsterdam   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Spamfilter   |    Creditcard