200.000 reizigers met Boekenweekgeschenk

(Novum) – Naar schatting ruim tweehonderdduizend mensen hebben zondag op vertoon van het boekenweekgeschenk gratis met de trein gereisd. Dat meldt de NS zondag. Vorig jaar stapten nog ruim 210 duizend treinreizigers met het Boekenweekgeschenk op de trein.

Volgens een woordvoerder van de NS is echter nog niet aan te geven of dit jaar daadwerkelijk minder mensen met een Boekenweekgeschenk hebben gereisd. "Dit is een eerste schatting. De definitieve cijfers volgen later."

Het boekenweekgeschenk van dit jaar, De Kraai, werd geschreven door Kader Abdolah. Wie tijdens de Boekenweek voor minstens 12,50 euro aan Nederlandstalige boeken koopt of lid wordt van de bibliotheek krijgt De Kraai gratis.

Dit jaar is het geschenk voor het eerst ook als e-book verkrijgbaar. Mensen die de digitale versie van De Kraai konden tonen, mochten zondag ook gratis mee met de trein.

Zondag reed ook een speciale verhalentrein van Abdolahs woonplaats Delft naar Utrecht. De schrijver reisde mee met deze trein. Hij en andere bekende Nederlanders vertelden tijdens de reis aan 150 treinreizigers over hun leven, cultuur of familie. Zij deden dit in het kader van het thema van de Boekenweek van dit jaar, curriculum vitae – geschreven portretten.

De Boekenweek duurt nog tot en met zaterdag.

This post was last modified on 7 januari 2019 22:29

Share

Recent Posts

Nieuwe StationsHuiskamer moet station Venlo grandeur teruggeven – sinds dinsdag open

Station Venlo heeft vanaf dinsdag een StationsHuiskamer. De nieuwe voorziening is dinsdag nog tijdens de…

15 uur terug

Ouigo krijgt van vrijdag tot en met zondag extra rit Brussel – Parijs

De Ouigo-treindienst Brussel - Parijs wordt wegens succes uitgebreid. De Belgische NMBS en Franse SNCF…

18 uur terug

Geen treinen tussen Leeuwarden en Stavoren door aanleg ERTMS

Tussen Leeuwarden en Stavoren rijden volgende week (van zaterdag 10 tot en met zaterdag 17…

2 dagen terug

Kabinet wil speciaal vervoer en ov koppelen om verschraling op te vangen

Leerlingenvervoer en WMO-vervoer zouden opengesteld moeten worden voor meer mensen om de verschraling van het…

2 dagen terug

Nedersaksenlijn wordt deels enkelspoor – helemaal dubbel is te duur

De nieuw aan te leggen Nedersaksenlijn zal minstens deels enkelspoor worden. Dat blijkt uit een…

2 dagen terug

Leo Express stopt door vele spoorwerk nieuwe verbinding Frankfurt – Przemyśl

Door de vele werkzaamheden in Duitsland stopt het Tsjechische Leo Express de onlangs gestarte treindienst…

3 dagen terug