fbpx
Foto: DB / Claus Weber

Dienstregeling ICE Amsterdam – Basel SBB

Met de trein naar Zwitserland? Dat kan dankzij de ICE Amsterdam – Basel. Deze Duitse hogesnelheidstrein die vrijwel dagelijks rijdt. Tussen Amsterdam en Frankfurt kun je bovendien gebruik maken van de ICE Amsterdam – Frankfurt. Treintickets voor Duitse en Zwitserse bestemmingen zijn te boeken via NS International.

Aansluitende treinen

De trein naar Basel is ook handig als je naar andere Zwitserse bestemmingen reist. In Basel is er bijvoorbeeld aansluiting op de trein naar Lugano. Ook steden als Interlaken, Bern en Chur zijn rechtstreeks vanuit Basel bereikbaar. Vanuit Basel rijdt er bovendien tot vier keer per uur een trein naar Zürich.

Werkzaamheden

Let op: rond werkzaamheden kan de dienstregeling afwijken. Vooral rond de vakanties wordt er vaak gewerkt aan het spoor. Meestal vertrekt de trein Amsterdam – Basel dan een half uur eerder uit Nederland. Het kan ook voorkomen dat de route afwijkt. Tijdens werkzaamheden komt het ook voor dat Freiburg de eindbestemming is, in plaats van Basel.

Treintijden Amsterdam – Basel

Weergegeven is de dienstregeling 2021. De afgelopen tien jaar is de dienstregeling echter nauwelijks veranderd. In Amsterdam vertrekt de trein nu bijvoorbeeld drie minuten later, in Basel is de geplande aankomsttijd nog steeds 14:47 uur.

   ICE 105   ICE 104
Amsterdam Centraal V 8:08 Basel SBB  V  15:13
Utrecht Centraal V 8:37 Basel Bad bf V 15:23
Arnhem Centraal V 9:07 Freiburg Hbf V 15:56
Oberhausen Hbf A 9:57 Offenburg Hbf V 16:29
Duisburg Hbf A 10:06 Karlsruhe Hbf V 17:00
Düsseldorf Hbf A 10:20 Mannheim Hbf V 17:36
Keulen / Köln Hbf A 10:45 Frankfurt Flughafen Fernbf V 18:09
Keulen / Köln Hbf V 10:54 Siegburg/Bonn V 18:47
Siegburg/Bonn A 11:08 Keulen / Köln Hbf A 19:05
Frankfurt Flughafen Fernbf A 11:49 Keulen / Köln Hbf V 19:14
Mannheim Hbf A 12:23 Düsseldorf Hbf V 19:38
Karlsruhe Hbf A 12:58 Duisburg Hbf V 19:51
Offenburg Hbf A 13:29 Oberhausen Hbf V 19:59
Freiburg Hbf A 14:00 Arnhem Centraal A 20:58
Basel Bad bf A 14:35 Utrecht Centraal A 21:31
Basel SBB A 14:47 Amsterdam Centraal A 21:58

ICE Amsterdam – Basel SBB v.v. : Vrijwel dagelijks. Echter vanuit Amsterdam niet op 25 december en 1 januari. Naar Amsterdam niet op 24 december en niet op 31 december.

Reizigers naar Frankfurt Hbf kunnen te Frankfurt Flughafen overstappen.

3 gedachten over “Dienstregeling ICE Amsterdam – Basel SBB”

  1. Richard Kruijswijk schreef:

    Hoe kan het dat ik op za. 4 sept en zo. 5 sept. a.s. geen reis Aigle-Basel-Amsterdam kan boeken met doorgaande ICE Basel-Amsterdam (aankomst Asd CS 21 uur 58 min.) vanuit een vertrekstation zoals Bern of Aigle?

  2. j c lobbezoo schreef:

    ik begrijp dat op 13 september de ice 105 van amsterdam naar basel gaat via den bosch i p v arnhem
    hoe laat gaat de trein dan weg vanaf den bosch/

  3. Anoniem schreef:

    De hele zomer geen recht strekse trein naar Basel
    Nam altijd de trein van 09.07 uit Arnhem ‘
    Veel werk zaak heden steeds
    Wanneer is dat klaar. ?

Laat een antwoord achter aan Richard Kruijswijk Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.