De Belgische Spoorwegen NMBS willen in 2015 10% van de treinritten schrappen om er zo voor te zorgen dat het bedrijf winstgevend wordt. Vorig jaar leed de maatschappij 215 miljoen euro verlies, vooral afkomstig uit de goederen. Dat meldt althans La Libre Belgique door een vertrouwelijke nota van de directie van het bedrijf.
De treinen die maar een dekkingsgraad van 5 tot 10 procent genieten zouden op de tocht staan. Er zijn ook nog andere maatregelen om het bedrijf winstgevend te maken. Hier vallen onder andere bezuinigingen het halftijds werken van de medewerkers en de besparingen op loketmedewerkers onder. De NMBS investeert deze jaren in meer en nieuwe kaartautomaten. Veel stations hebben nu niet eens een kaartautomaat.
De vakbonden hebben al laten weten zeer ongerust te zijn over de situatie. Met de afgelopen tijd in het achterhoofd, zijn stakingen zeker niet uitgesloten.
De nieuwe spoorkaart met lijnnummers van NS wordt gebaseerd op de kaart van Arnhemmer Alain…
Buschauffeurs en treinpersoneel in het streekvervoer leggen donderdag opnieuw het werk neer. Dat melden vakbonden…
Spoorbeheerder ProRail is tevreden met de 18 miljard euro die het kabinet extra investeert in…
De nieuwste TGV, de TGV M-dubbeldekker, gaat vanaf begin november passagiers vervoeren. Daarmee komt de…
Er rijden vrijdagmiddag en -avond minder treinen rond Utrecht door een tekort aan verkeersleiders. Een…
Het kabinet trekt extra miljarden uit voor het herstel van de HSL-Zuid, spoorbeveiligingssysteem ERTMS, spoorknoop…