NMBS wil tiende ritten in 2015 uit de dienst halen

De Belgische Spoorwegen NMBS willen in 2015 10% van de treinritten schrappen om er zo voor te zorgen dat het bedrijf winstgevend wordt. Vorig jaar leed de maatschappij 215 miljoen euro verlies, vooral afkomstig uit de goederen. Dat meldt althans La Libre Belgique door een vertrouwelijke nota van de directie van het bedrijf.

De treinen die maar een dekkingsgraad van 5 tot 10 procent genieten zouden op de tocht staan. Er zijn ook nog andere maatregelen om het bedrijf winstgevend te maken. Hier vallen onder andere bezuinigingen het halftijds werken van de medewerkers en de besparingen op loketmedewerkers onder. De NMBS investeert deze jaren in meer en nieuwe kaartautomaten. Veel stations hebben nu niet eens een kaartautomaat.

De vakbonden hebben al laten weten zeer ongerust te zijn over de situatie. Met de afgelopen tijd in het achterhoofd, zijn stakingen zeker niet uitgesloten.

Share

Recent Posts

Zuidelijk deel Maaslijn straks negen dagen gestremd

Het spoor in het zuidelijk deel van de Maaslijn gaat nu ook dicht voor werkzaamheden.…

16 uur terug

ProRail legt woensdag al het treinverkeer stil – bezwaar van GoVolta en European Sleeper

Tijdens de landelijke ov-staking woensdag 9 september rijdt er alleen een trein tussen Amsterdam Centraal…

18 uur terug

Alleen Arriva doet gooi naar busvervoer in Noord-Holland

Alleen vervoersbedrijf Arriva ziet het zitten om de komende jaren het busvervoer te verzorgen in…

20 uur terug

NS vraagt onderzoek aan naar GoVolta-diensten – drempel voor binnenlandse ritten

NS heeft de Autoriteit Consument en Markt (ACM) gevraagd te onderzoeken wat de plannen van…

2 dagen terug

Onlangs gelanceerde Traintracker24 wil treinen wereldwijd gaan tonen

Een Franse scholier heeft onlangs de treinvariant gelanceerd van het bekende Flightrader24 voor vliegtuigen. De…

2 dagen terug

Velvet krijgt vergunning voor hogesnelheidsdiensten – stap in Franse concurrentiestrijd

De nieuwe Franse private treinmaatschappij Velvet heeft een licentie bemachtigd om treindiensten te kunnen leveren…

3 dagen terug