Vuurwerk zorg voor eerste storing van 2026

De eerste grote treinstoring van het jaar heeft niet lang op zich laten wachten. Door een brand op het dak van een trein in Zaandam reden er donderdagavond geen treinen tussen Amsterdam Sloterdijk en Wormerveer.

Vermoedelijk door vuurwerk ontstond er in de avond van Nieuwjaarsdag brand op het dak van een sprinter bij station Zaandam. Zowel passagiers als personeel bleven ongedeerd. Het treinverkeer over de Zaanlijn werd anderhalf uur lang stilgelegd.

Het jaar 2025 bleek een recordjaar qua aantal storingen. Het ANP becijferde, op basis van cijfers van Rijdendetreinen.nl, dat er vorig jaar 6000 spoorstoringen zijn geweest. Dat is een toename van 12 procent ten opzichte van 2024.

(c) Treinreiziger.nl 

This post was last modified on 2 januari 2026 11:38

Share

Recent Posts

Zuidelijk deel Maaslijn straks negen dagen gestremd

Het spoor in het zuidelijk deel van de Maaslijn gaat nu ook dicht voor werkzaamheden.…

14 uur terug

ProRail legt woensdag al het treinverkeer stil – bezwaar van GoVolta en European Sleeper

Tijdens de landelijke ov-staking woensdag 9 september rijdt er alleen een trein tussen Amsterdam Centraal…

16 uur terug

Alleen Arriva doet gooi naar busvervoer in Noord-Holland

Alleen vervoersbedrijf Arriva ziet het zitten om de komende jaren het busvervoer te verzorgen in…

18 uur terug

NS vraagt onderzoek aan naar GoVolta-diensten – drempel voor binnenlandse ritten

NS heeft de Autoriteit Consument en Markt (ACM) gevraagd te onderzoeken wat de plannen van…

1 dag terug

Onlangs gelanceerde Traintracker24 wil treinen wereldwijd gaan tonen

Een Franse scholier heeft onlangs de treinvariant gelanceerd van het bekende Flightrader24 voor vliegtuigen. De…

2 dagen terug

Velvet krijgt vergunning voor hogesnelheidsdiensten – stap in Franse concurrentiestrijd

De nieuwe Franse private treinmaatschappij Velvet heeft een licentie bemachtigd om treindiensten te kunnen leveren…

2 dagen terug