270.000 reizigers vergeten wekelijks uit te checken

Bus-, tram- en treinbedrijven verdienen ten onrechte jaarlijks miljoenen euro´s omdat reizigers vergeten uit te checken met de ov-chipkaart. Dat meldt de Telegraaf. Gemiddeld verzuimen 270.000 reizigers per week uit te checken en maar weinig passagiers vragen hun te veel betaalde geld terug. 

De Telegraaf meldt dat 9% van de vergeetachtige reizigers het geld later terug vraagt bij NS. Bij Arriva vraagt slechts 0,2% van de reizigers geld terug. Bij NS wordt er bij het inchecken 10 tot 20 euro borg afgeschreven. Bij een busvervoerder als Arriva bedraagt de borg 4 euro.

GroenLinks is geschrokken van de uitkomsten van het onderzoek van DeTelegraaf. GroenLinks wil dat vervoerders aan reizigers die vergeten zijn uit te checken met hun OV-chipkaart een e-mail sturen om hen daarop attent te maken. In zon mail moet ook gewezen worden op de geld-terug-regeling. Dat zegt GroenLinks-Tweede Kamerlid Ineke van Gent in reactie op een onderzoek van de Telegraaf. 

Share
Tags: OV-chipkaart

Recent Posts

Treinen 2 minuten stil op 4 mei – extra en langere treinen op 5 mei

Ook dit jaar staan op 4 mei de treinen om acht uur ’s avonds twee…

14 minuten terug

Stremming door werk rond Nijmegen – 16 dagen geen treinen naar Oss

Werkzaamheden rond Nijmegen zorgen voor verschillende stremmingen tussen 14 en 30 mei. Er zullen onder…

3 uur terug

Ook Noord-Brabant heeft nu overal flexibel ov

Ook Noord-Brabant heeft nu flexibel openbaar vervoer in de hele provincie. Sinds donderdag is Bravoflex…

4 uur terug

Kennemerlijn vijf dagen gestremd

Volgende week rijden er vijf dagen geen treinen tussen Beverwijk en Uitgeest. ProRail gaat van…

22 uur terug

Rover pleit voor flinke uitbreiding OV-fiets

Reizigersvereniging Rover wil dat het aantal OV-fietsen flink wordt uitgebreid. Rover komt hiertoe na onderzoek…

1 dag terug

Italo wil concurrentie aangaan met DB op Duitse hogesnelheidsspoor

Het Italiaanse private spoorbedrijf Italo wil met hogesnelheidstreinen in Duitsland gaan rijden. Italo plant vanaf…

1 dag terug