Arriva: Uiterlijk 2018 geen contant geld in de bus

Een buskaartje kopen bij de chauffeur met contant geld? Arriva streeft er naar om vanaf uiterlijk 1 januari 2018 in al haar bussen in Nederland geen contant geld meer te accepteren. Dat heeft Arriva afgesproken met de vakbonden, naar aanleiding van een nieuwe overval afgelopen vrijdag in Tilburg.

Daarnaast is er een akkoord bereikt over een specifiek pakket aan maatregelen voor Tilburg. Contant geld zal pas uit de bus verdwijnen als er een alternatief is en de techniek goed en stabiel functioneert. Ook moet er overeenstemming zijn met de betrokken overheden, alvorens contant geld definitief kan verdwijnen. Als contant geld verdwijnt, zullen reizigers daarover goed geïnformeerd worden, beloofd de vervoerder.

Per 1 juli 2016 start de proef ‘Pinnen in de bus’ in Tilburg en ’s-Hertogenbosch. Onderdeel van deze proef is dat ernaar wordt gestreefd om per uiterlijk 1 oktober 2016 vanaf 19.00 uur geen contant geld meer te accepteren in de bussen van de stadsdienst Tilburg. 

Arriva liet eerder al weten de bussen te willen uitrusten met een Driver Console. Dit is een multifunctionele kaartlezer waarmee OV-chipkaarten, maar ook bankkaarten gelezen kunnen worden. "De Driver Console is een verkoop- en service ondersteunend apparaat voor de chauffeur. Het systeem vervangt het kaartenplankje van de chauffeur. Met een ticketprinter worden vervoerbewijzen aan de klant verstrekt, betaling verloopt via PIN", legde de vervoerder eerder al uit. 

This post was last modified on 22 december 2016 10:29

Share

Recent Posts

Nieuwe StationsHuiskamer moet station Venlo grandeur teruggeven – sinds dinsdag open

Station Venlo heeft vanaf dinsdag een StationsHuiskamer. De nieuwe voorziening is dinsdag nog tijdens de…

4 uur terug

Ouigo krijgt van vrijdag tot en met zondag extra rit Brussel – Parijs

De Ouigo-treindienst Brussel - Parijs wordt wegens succes uitgebreid. De Belgische NMBS en Franse SNCF…

7 uur terug

Geen treinen tussen Leeuwarden en Stavoren door aanleg ERTMS

Tussen Leeuwarden en Stavoren rijden volgende week (van zaterdag 10 tot en met zaterdag 17…

1 dag terug

Kabinet wil speciaal vervoer en ov koppelen om verschraling op te vangen

Leerlingenvervoer en WMO-vervoer zouden opengesteld moeten worden voor meer mensen om de verschraling van het…

1 dag terug

Nedersaksenlijn wordt deels enkelspoor – helemaal dubbel is te duur

De nieuw aan te leggen Nedersaksenlijn zal minstens deels enkelspoor worden. Dat blijkt uit een…

1 dag terug

Leo Express stopt door vele spoorwerk nieuwe verbinding Frankfurt – Przemyśl

Door de vele werkzaamheden in Duitsland stopt het Tsjechische Leo Express de onlangs gestarte treindienst…

2 dagen terug