Magneettrein breekt opnieuw record: 603 km per uur

De Japanse magneetzweeftrein Maglev heeft een nieuw snelheidsrecord gevestigd. Op een testbaan bereikte het moderne gevaarte een snelheid van 603 kilometer per uur. De trein verbreekt daarmee het eigen record van 589 kilometer per uur. Daarover bericht Central Japan Railway dinsdag.

De Maglev moet in 2027 de industriestad Nagoya verbinden met hoofdstad Tokio. In 2045 moet de verbinding doorgetrokken zijn naar de stad Osaka, waardoor de oost-westverbinding zo´n 340 kilometer lang zal zijn. In dienst zal de trein waarschijnlijk niet harder rijden dan 500 kilometer per uur. De reistijd tussen Tokio en Nagoya moet worden terug gebracht tot slechts veertig minuten. De huidige kogeltreinen in het land doen er ongeveer twee keer zo lang over.

Vorige week vestigde de magneettrein ook al een nieuw wereldrecord, maar bleef toen met een snelheid van 589 kilometer per uur ruim onder de 600-grens.

In China kunnen reizigers al sinds 2002 met de magneettrein reizen. Een ritje tussen Shanghai en de luchthaven duurt daarmee nog maar 7,5 minuten. Op dat traject rijdt de magneettrein maximaal 430 kilometer per uur.

This post was last modified on 28 oktober 2016 11:26

Share
Tags: Ludiek

Recent Posts

Zuidelijk deel Maaslijn straks negen dagen gestremd

Het spoor in het zuiden van de Maaslijn gaat nu ook dicht voor werkzaamheden. Van…

4 uur terug

ProRail legt woensdag al het treinverkeer stil – bezwaar van GoVolta en European Sleeper

Tijdens de landelijke ov-staking woensdag 9 september rijdt er alleen een trein tussen Amsterdam Centraal…

6 uur terug

Alleen Arriva doet goei naar busvervoer in Noord-Holland

Alleen vervoersbedrijf Arriva ziet het zitten om de komende jaren het busvervoer te verzorgen in…

8 uur terug

NS vraagt onderzoek aan naar GoVolta-diensten – drempel voor binnenlandse ritten

NS heeft de Autoriteit Consument en Markt (ACM) gevraagd te onderzoeken wat de plannen van…

1 dag terug

Onlangs gelanceerde Traintracker24 wil treinen wereldwijd gaan tonen

Een Franse scholier heeft onlangs de treinvariant gelanceerd van het bekende Flightrader24 voor vliegtuigen. De…

1 dag terug

Velvet krijgt vergunning voor hogesnelheidsdiensten – stap in Franse concurrentiestrijd

De nieuwe Franse private treinmaatschappij Velvet heeft een licentie bemachtigd om treindiensten te kunnen leveren…

2 dagen terug