De 19.600 vaste NS-medewerkers hebben dit jaar geen gebruikelijk kerstpakket gekregen, maar wel een eindejaarsgeschenk. De spoormedewerkers hebben als bedankje een doos Merci-chocolaatjes gekregen en twee 1e klas dagretours voor de daluren, die weggeven kunnen worden. De kaartjes zijn bedoeld voor na de lockdown, als plezierreisjes weer kunnen.
NS’ers reizen zelf in de regel tegen een geringe vergoeding, dat is ook van toepassing voor de rest van het gezin. Daarom zijn de treinkaartjes vooral geschikt om cadeau te doen aan anderen. “Veel mensen zitten dit jaar thuis met de kerst. Reizigers missen de vrijheid om met de trein te reizen. En dat is wederzijds: NS’ers missen de reiziger. Daarom dit jaar geen traditioneel kerstpakket, geen gevulde kartonnen doos of waardebon. NS’ers kunnen hun eindejaarsgeschenk doorgeven aan iemand die een dagje weg verdient” laat NS weten.
Een deel van de spoormedewerkers reageert verheugd op social media. Maar een aantal NS’ers is niet blij met het geschenk en wil het retour sturen. “Vrij reizen geven aan iemand die al 365 dagen per jaar gratis reizen heeft? Dat zet kwaad bloed. Gaat mij niet om de verwennerij. Een doosje merci van 3,09 en 2 x gratis treinkaartjes toont niet de waardering die ik verlang van mijn werkgever. Met weer en wind werken op alle tijden, dag in dag uit in deze coronatijd verdient meer” laat een NS’er op Twitter weten. “Bij mij gaan ze retour afzender!” reageert een collega. Ook zijn er spoormedewerkers die het een afleidingsmanoeuvre vinden van de cao-onderhandelingen.
Eerder had de FNV zich al kritisch uitgesproken dat er dit jaar geen traditioneel kerstpakket zou verschijnen. Maar volgens een NS-woordvoerder reageren heel veel mensen juist positief op het kerstgebaar. “Als er collega’s geen gebruik van maken, sturen we die naar een goed doel. We overwegen daarbij het Oranjefonds” vertelt hij.
This post was last modified on 29 december 2020 23:43
ProRail legt de komende maand de laatste hand aan de vernieuwing van het spoor bij…
Het goedkope Nederlandticket voor de trein zal deze zomer beperkt beschikbaar zijn. Staatssecretaris Annet Bertram…
Voormalig D66 Tweede Kamerlid Lisa van Ginneken is de nieuwe voorzitter van branchevereniging OV-NL. Ze…
Het prijsvechten op de verbinding Amsterdam - Parijs is begonnen. Omdat het dinsdag precies 30…
Eurostar ziet ook dit jaar het aantal treinreizigers sterk groeien. Het treinbedrijf meldt in de…
Financieel directeur Mirjam van Velthuizen van ProRail neemt vanaf 1 juli tijdelijk de leiding over…