SpoorParade Amersfoort trekt 42.000 bezoekers

Op de SpoorParade in Amersfoort zijn de afgelopen 6 dagen 42.000 bezoekers afgekomen. Dat heeft de organisatie van het evenement dinsdag bekendgemaakt. Dinsdag was de laatste dag dat de SpoorParade geopend was.

Ruim 60 spoorbedrijven – waaronder Treinreiziger.nl – werken mee aan het evenement, dat is georganiseerd omdat het dit jaar 175 jaar geleden is dat de eerste trein in Nederland reed, van Haarlem naar Amsterdam. Op de wagenwerkplaats in Amersfoort waren onder andere 100 treinen van 100 gram tot 100 ton te zien. Een deel van die treinen reed dagelijks mee in een parade over het terrein. 

De Spoorparade werd donderdag officieel geopend door de Amersfoortse burgemeester Lucas Bolsius en spoorliefhebber Erik de Zwart, die voor de gelegenheid werd omgedoopt tot spoorburgemeester.

De organisatie is blij verrast over de hoge opkomst en spreekt over een succesvol verloop. Op de openingsdag trok de SpoorParade 3400 bezoekers. Met name in het weekend waren er extra bezoekers: op zaterdag 8600 en op zondag zelfs 10.200. Daarmee was zondag de drukste dag, aldus een NS-woordvoerder.

"Dinsdag, op de laatste dag van de SpoorParade, waren er ondanks het onstuimige weer best veel bezoekers. Wel moesten we uit voorzorg een reuzenrad enige tijd stilzetten vanwege harde wind en een naderende onweersbui´´, legt hij uit.

Volgens de woordvoerder kwamen hele gezinnen op het evenement af. Een kwartetspel en het gouden boekje Feest in de trein, allebei uitgegeven vanwege 175 jaar spoor, waren in trek.

Share

Recent Posts

OV ontbreekt in energiecrisismaatregelen van kabinet

Het kabinet neemt op korte termijn geen maatregelen om het openbaar vervoer goedkoper te maken.…

1 uur terug

ÖBB ziet aantal reizigers, punctualiteit, winst en verbindingen stijgen

Het Oostenrijkse ÖBB heeft vorig jaar opnieuw het reizigersrecord verbroken. De Oostenrijkse treinmaatschappij vervoerde 347,6…

3 uur terug

Werk in Coevorden voor nieuwe trein naar Duitsland gestart

De werkzaamheden voor de nieuwe internationale trein tussen Coevorden en het Duitse Neuenhaus zijn begonnen.…

3 dagen terug

Oranjedienstregeling 2026 – extra treinen en personeel NS voor Koningsdag

NS rijdt op Koningsdag 27 april weer extra treinen volgens de Oranjedienstregeling. Het spoorbedrijf roept…

3 dagen terug

Rover roept op btw op ov-kaartjes te schrappen

Rover roept de overheid op om de btw op kaartjes voor het openbaar vervoer te…

4 dagen terug

Update: Amper treinen tussen Utrecht en Den Bosch door kapotte bovenleiding

Door een kapotte bovenleiding tussen Houten Castellum en Geldermalsen rijden er donderdag amper treinen tussen…

4 dagen terug