De bij Utrecht gestrande dubbeldekker. Foto: ProRail
Ten zuiden van Utrecht zijn vrijdagavond 800 passagiers geëvacueerd uit een gestrande trein. De trein was tot stilstand gekomen toen deze tegen een gebroken bovenleiding aanreed. De trein liep daarbij schade op. Passagiers en personeel in de trein bleven ongedeerd. Er rijden voorlopig mondjesmaat treinen.
Het treinverkeer kon in de loop van vrijdagavond weer gedeeltelijk op gang komen. Maar of en wanneer op zaterdag de treinen weer volgens dienstregeling kunnen rijden, kon spoorbeheerder ProRail vrijdagavond nog niet aangeven.
De schade aan de bovenleiding is volgens ProRail fors. Voor de reparatie heeft de aannemer speciale apparatuur, materialen en personeel nodig. “Die laten we zo snel mogelijk naar de juiste plek komen. Het zal naar verwachting urenlang duren voor treinen weer normaal kunnen rijden. Zeker vandaag lukt dat niet meer.”
ProRail gaat er voorlopig van uit dat de klus in de nacht van vrijdag op zaterdag geklaard dan worden. “Een precies tijdstip dat het werk klaar is, is nu nog niet te geven”, meldde ProRail vrijdagavond rond 21.00 uur. Op dat moment was het wel al mogelijk zeer beperkt enkele treinen langs de getroffen locatie te rijden, zowel richting Den Bosch als Arnhem.
Vooral richting Den Bosch wordt zaterdag veel drukte verwacht wegens carnaval. Reizigers wordt aangeraden zaterdag voor vertrek de reisplanner te raadplegen om te kijken welke treinen er wanneer rijden. Treinverkeer heeft zaterdag vanaf het middaguur ook last van een stremming op het traject Amsterdam – Utrecht.
Aan het eind van de middag reed de dubbeldekker tegen de gebroken bovenleiding. Hoe de breuk is ontstaan, is nog niet bekend. De 800 passagiers zijn van de getroffen trein overgestapt in een evacuatietrein.
De NS zet voorlopig stopbussen in tussen Bunnik en Driebergen-Zeist.
(c) Treinreiziger.nl
This post was last modified on 14 februari 2026 12:26
De ingebruikname van het vierde perron van station Tilburg is weer uitgesteld. Omroep Tilburg meldt…
ProRail start samen met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en de provincies Friesland en…
NS voegt op advies van reizigersvereniging Rover enkele ritten toe aan de nieuwe dienstregeling voor…
De Europese Commissie wil met regelgeving afdwingen dat treinreizigers elke internationale treinreis met één ticket…
Wouter Koolmees blijft ook de komende vier jaar spoorbedrijf NS leiden. Koolmees is door minister…
Het Nederlandticket kan er al snel komen. Volgens Staatssecretaris Annet Bertram voor openbaar vervoer staan…