HTM: vervoer in Den Haag start om woensdag om 10:00 uur

Morgen, woensdag 3 juli, rijden de HTM bussen en trams niet tot 10 uur ‘s ochtends. Ook RandstadRail valt tot die tijd uit. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking van de vakbonden.

“Chaos voorkomen”

“In eerste instantie waren wij van plan de dienstregeling zo goed als mogelijk te rijden. Wij hoopten immers dat de vakbonden het goede gesprek met ons wilde  voeren.” aldus Karen Bosch, lid van het directieteam HTM. “Helaas hebben zij daar geen gebruik van gemaakt. Om chaos, onveilige situaties en een onzekere dienstverlening te voorkomen, hebben we helaas moeten besluiten de dienstregeling woensdag pas na 10.00 uur op te starten. Het is ontzettend vervelend dat onze reizigers opnieuw de dupe zijn, maar we vinden het simpelweg niet verantwoord.”

Eisen vakbonden

De medewerkers eisen een loonsverhoging, terugdringen van uitzendwerk, een lagere werkdruk en een regeling voor oudere werknemers. Eric Vermeulen, bestuurder FNV Stadsvervoer: “Staken doen we alleen als uiterste middel en als het echt niet anders kan. De grens is nu bereikt bij HTM, na maanden van onderhandelen biedt HTM veel te weinig loonsverhoging.”

Loon

Volgens HTM gaat het de vakbonden bij deze staking vooral om het afdwingen van een loonsverhoging van 4 tot 5% als onderdeel van een eenjarige cao. Bonden geven aan dat dit jaar er een forse loonstijging noodzakelijk is gezien loonmatiging van de afgelopen jaren. HTM is het daarmee niet eens, en wijst dat de lonen, in tegenstelling tot andere gesubsidieerde bedrijven, elk jaar zijn gestegen. HTM is bereid om de lonen met 2,8% te verhogen.

Werkdruk

Volgens de Haagse vervoerder biedt het bedrijf ook maatregelen om de werkdruk te verminderen. “Deze kosten ons bedrijf ook geld. Het is simpelweg niet mogelijk om aan alle eisen tegemoet te komen. Daarbij moeten we ook niet vergeten dat het onlangs aangenomen Pensioenakkoord meetelt in de toekomstige kosten voor HTM.”

This post was last modified on 2 juli 2019 15:09

Share

Recent Posts

Rover: snel goed alternatief nodig voor geschrapte ouderenkorting in ov – klachten stromen binnen

Reizigersvereniging Rover roept provincies en gemeenten op snel met een goed alternatief te komen voor…

18 minuten terug

Italo bestelt 26 hogesnelheidstreinen voor diensten in Duitsland na gunstig besluit toezichthouder

Het Italiaanse treinbedrijf Italo heeft met Siemens een overeenkomst getekend voor de aanschaf van 26…

19 uur terug

Update- Alle bussen HTM vrijdag aan de kant voor noodinspectie – zaterdag weer busvervoer

De Haagse vervoermaatschappij HTM heeft vrijdagmiddag al het busvervoer voor de rest van de dag…

4 dagen terug

Opening nieuw station Hazerswoude Rijndijk nu gepland in 2035

Het nieuwe treinstation Hazerswoude Rijndijk is er waarschijnlijk in 2035. Dat blijkt uit een brief…

4 dagen terug

Update – FNV kondigt 24-uursstaking aan in ov voor september – ook nieuwe actiedreiging in ov vanwege cao

FNV kondigt voor september een 24-uursstaking aan voor het hele openbaar vervoer. De grote staking…

4 dagen terug

ICE L maakt ongeplande stop om wc-papier te kopen

De nieuwe ICE L van het Duitse vakantie-eiland Sylt naar Berlijn heeft zaterdag een onverwachte…

5 dagen terug