In week tijd 200 klachten bij meldpunt openbaar vervoer Utrecht

In slechts een week zijn er bij een nieuw meldpunt over het openbaar vervoer in Utrecht 200 klachten binnengekomen. Dat meldt RTV Utrecht. GroenLinks-PvdA in Utrecht stelde het meldpunt in na de chaotisch verlopen start van de nieuwe concessie in de stad Utrecht en omgeving door vervoerder Transdev.

Sinds Transdev half december bij het ingaan van de nieuwe concessie en dienstregeling het bus- en tramvervoer in Utrecht overnam, zijn er problemen. RTV Utrecht meldt dat de klachten over vrijwel alle buslijnen gaan. Reizigers klagen over de hoge rituitval, een gebrek aan informatie en een onvoorspelbare dienstregeling.

Transdev heeft verbeterplan

Transdev, dat de bussen en trams rijdt onder de merknaam U-OV, erkent veel van de problemen en zegt dat er inmiddels een verbeterplan is. De vervoerder schroefde de dienstregeling al voor aanvang terug om problemen te voorkomen, maar dat heeft niet voldoende geholpen.

Informatiebijeenkomst gemeenteraad

De Utrechtse gemeenteraad houdt komende donderdag een informatiebijeenkomst over de problemen met U-OV. Bewoners kunnen hier hun ervaringen delen en vragen stellen en Transdev is uitgenodigd om uitleg te geven.

De provincie Utrecht heeft zowel Transdev als Keolis, dat in de rest van de provincie de bussen rijdt, boetes in het vooruitzicht gesteld vanwege de problemen met het openbaar vervoer.

(c) Treinreiziger.nl

This post was last modified on 29 januari 2026 13:25

Share

Recent Posts

Door besparing op onderhoud NS meer treinen beschikbaar – nu nieuwe proef met treinlengte

Een besparingsmaatregel in het treinonderhoud zorgt ervoor dat NS meer treinen beschikbaar heeft op drukke…

3 uur terug

Bij controle Voorburg 59 boetes uitgeschreven

NS heeft bij de 100-procentscontrole in Voorburg woensdag 59 reizigers beboet. Er werden tussen 16.30…

3 uur terug

NS presenteert positieve cijfers – stipter, meer reizigers en geld overgehouden

NS heeft vorig jaar meer reizigers vervoerd, vaker op tijd gereden en, na vijf opeenvolgende…

3 uur terug

NS houdt grootschalige 100-procentscontrole in Voorburg

NS heeft van woensdagmiddag tot laat in de avond een 100-procentscontrole gehouden op station Voorburg…

20 uur terug

Spoor bij Culemborg in juni 2027 hersteld – drie weken geen treinen

Herstel van het spoor bij Culemborg zorgt in juni 2027 voor een drie weken durende…

1 dag terug

Monumentaal station Vught verhuist 13 meter oostwaarts

Het monumentale station Vught gaat verhuizen. Het gebouw uit 1886, dat momenteel buiten gebruik is,…

1 dag terug