Spoorboekje 2024
Vanaf vandaag weer te koop: het papieren spoorboekje met de dienstregeling van 2024! Reizigersvereniging Rover en Treinreiziger.nl brengen het naslagwerk voor de 11e keer uit, net als vorig jaar in samenwerking met Treinposities.nl. In het spoorboekje staan de treintijden van alle vervoerders.
In het spoorboekje vind je de complete dienstregelingen van NS, Arriva, Connexxion, Breng, Blauwnet (Keolis/Arriva) en Qbuzz. Handig, want op 10 december 2023 gaan de nieuwe dienstregelingen in en kun je als reiziger te maken krijgen met grote wijzigingen op het spoor. Een deel van de treinen die eerder geschrapt zijn wegens personeelstekorten, keren komend jaar weer terug. Maar dat geldt niet voor alle trajecten en tijdstippen, waardoor je toch te maken kunt krijgen met veranderingen onderweg.
Het spoorboekje bevat ook de treintijden van internationale treinen die vanuit Nederland vertrekken. Ook nieuwe nachttreinen zijn dit jaar in het boekje opgenomen. Verder kun je als lezer weer rekenen op service-informatie voor reizigers, denk aan informatie over de regeling geld-terug-bij-vertraging en een actueel overzicht van prijzen van abonnementen en tickets.
Het papieren spoorboekje is een initiatief van Rover, Treinreiziger.nl en Treinposities.nl. De organisaties constateren dat de behoefte aan een papieren boekje bij liefhebbers is gebleven nadat NS dertien jaar geleden met de uitgave stopte. Tot die tijd was het spoorboekje de handigste manier om je treinreis te plannen, maar digitale reisplanners hebben het papierwerk volgens NS ingehaald. Maar even eerlijk: zo’n boekje heeft toch veel meer charme dan een app op je telefoon?
Het spoorboekje is exclusief verkrijgbaar via OVshop.nl en kost € 13,95 (exclusief € 3,95 verzendkosten). De voorraad is beperkt, dus wees er snel bij! Bestellingen die voor 1 december gedaan worden, worden vanaf 5 december verstuurd.
This post was last modified on 20 november 2023 15:44
Het Italiaanse treinbedrijf Italo heeft met Siemens een overeenkomst getekend voor de aanschaf van 26…
De Haagse vervoermaatschappij HTM heeft vrijdagmiddag al het busvervoer voor de rest van de dag…
Het nieuwe treinstation Hazerswoude Rijndijk is er waarschijnlijk in 2035. Dat blijkt uit een brief…
FNV kondigt voor september een 24-uursstaking aan voor het hele openbaar vervoer. De grote staking…
De nieuwe ICE L van het Duitse vakantie-eiland Sylt naar Berlijn heeft zaterdag een onverwachte…
Het treinverkeer tussen Breda en Tilburg ligt van 28 juli tot en met 8 augustus…