Het gebruik van de OV-chipkaart is afgelopen jaar flink toegenomen. Het aantal transacties, zoals in- en uitchecken en saldo opladen, is met bijna 37 procent gestegen tot 1,8 miljard. Dat meldt Trans Link Systems woensdag.
Toch is de stijging niet verwondelijk. In 2011 kon de strippenkaart in sommige regio´s nog gebruikt worden. Pas in november van dat jaar werd de strippenkaart volledig afgeschraft. Sinds het invoeren van het OV-chipkaartsysteem in 2005 zijn er in totaal 4,4 miljard transacties afgehandeld door Trans Link.
In Nederland zijn zestien miljoen OV-chipkaarten in omloop, waarvan 12,6 actief zijn. Dat wil overigens niet zeggen dat 12,6 miljoen Nederlanders actief de OV-chipkaart gebruiken. Het kan ook zijn dat sommige mensen twee OV-chipkaarten gebruiken. Per week worden er gemiddeld 2,8 miljoen kaarten gebruikt, waarmee 41 miljoen transacties worden gedaan.
Novum / Treinreiziger.nl
Al het treinverkeer van en naar Rotterdam Centraal ligt in het weekend van zaterdag 13…
NS houdt zondag 21 juni ‘De Langste Treinrace van Nederland’. De race is geïnspireerd door…
De Tweede Kamer wil meer actie voor internationaal treinvervoer zien van het kabinet. Kamerleden maanden…
ProRail legt de komende maand de laatste hand aan de vernieuwing van het spoor bij…
Het goedkope Nederlandticket voor de trein zal deze zomer beperkt beschikbaar zijn. Staatssecretaris Annet Bertram…
Voormalig D66 Tweede Kamerlid Lisa van Ginneken is de nieuwe voorzitter van branchevereniging OV-NL. Ze…