Foto: NS
Het nieuwe ‘slimme’ slot op OV-fietsen worstelt ruim twee jaar na de introductie nog steeds met kinderziektes. In de laatste maand waarover cijfers beschikbaar zijn, blokkeerden meer dan duizend fietsen halverwege de reis, tot frustratie van gestrande reizigers. Dat meldt BNR.
NS introduceerde het elektronische slot op de OV-fiets begin 2021. Dit slot kan geopend en gesloten worden met een OV-chipkaart, wat reizen met het openbaar vervoer nog laagdrempeliger moet maken. Inmiddels hebben bijna 7.000 OV-fietsen in Nederland zo’n slot.
De introductie ervan verloopt echter stroef. Veel reizigers die de fiets vergrendelen wanneer ze hun bestemming hebben bereikt, krijgen het slot daarna niet meer open voor de terugreis. Op het onlineforum van de NS zijn tientallen klachten te vinden van gedupeerden. In sommige gevallen brengt NS gedupeerden hierna ook nog eens 50 euro in rekening voor het ophalen van de fiets.
Bij Nederlandse treinstations is steeds vaker geen OV-fiets meer te vinden, meldt het Nederlands Dagblad. Verspreid over driehonderd locaties zijn er 21.500 blauw-gele huurfietsen, maar die zijn zó populair dat reizigers nogal eens misgrijpen, erkende NS eerder in juli.
Op Utrecht Centraal zijn elke dinsdag- en donderdagochtend alle fietsen weg, is de ervaring van de medewerkers van de Fietsersbond, die er hun kantoor hebben. “Ik zag gisteren op social media een foto voorbijkomen van de grote fietsenstalling in Amsterdam Centraal, die helemaal leeg was. Alle achthonderd fietsen waren weg” aldus de Fietsersbond begin juli. Een steekproef leert dat het probleem in meer steden speelt en niet alleen tijdens de ochtendspits.
Begin juni behaalde NS met OV-fiets een recordweek. Het aantal uitgeleende fietsen lag in de week 7 procent hoger dan de week ervoor. In de mei maand werd in totaal 513.000 keer een OV-fiets uitgeleend. Dat waren er iets meer dan in mei 2022, toen het om 500.000 ritten ging.
(c) ANP
This post was last modified on 2 augustus 2023 20:43
Station Venlo heeft vanaf dinsdag een StationsHuiskamer. De nieuwe voorziening is dinsdag nog tijdens de…
De Ouigo-treindienst Brussel - Parijs wordt wegens succes uitgebreid. De Belgische NMBS en Franse SNCF…
Tussen Leeuwarden en Stavoren rijden volgende week (van zaterdag 10 tot en met zaterdag 17…
Leerlingenvervoer en WMO-vervoer zouden opengesteld moeten worden voor meer mensen om de verschraling van het…
De nieuw aan te leggen Nedersaksenlijn zal minstens deels enkelspoor worden. Dat blijkt uit een…
Door de vele werkzaamheden in Duitsland stopt het Tsjechische Leo Express de onlangs gestarte treindienst…