Strippenkaart in 2011 nauwelijks duurder

Strippenkaarten worden volgend jaar een kleine procent duurder. Dat betekent dat de blauwe kaart met vijftien strippen tien eurocent meer gaat kosten en uitkomt op 7,70 euro. De rode reductiekaart met vijftien strippen blijft vijf euro kosten. Dat laat demissionair minister van Verkeer Camiel Eurlings (CDA) donderdag weten.

In de bus
De strippenkaarten die in de bus, tram of via de automaten worden verkocht van twee, drie of acht strippen, worden niet ook duurder. Eurlings wijst er op dat de tariefstijging van 0,9 procent lager is dan de verwachte inflatie. 

Voorgaande jaren
Dat in tegenstelling tot de vorige prijsstijging van 1 januari 2010. Toen werd de strippenkaart gemiddeld 4,3 procent duurder, tot ergens van reizigersorganisaties en enkele politieke partijen. Eigenlijk zouden de tarieven zelfs 6,6 procent toenemen, maar dat vond toenmalig staatsecretaris Huzinga te veel. Het jaar daarvoor was de strippenkaart ook al 4,5 procent duurder geworden. 

OV-chipkaart
Nu valt de prijsstijging mee, maar of reizigers daar veel mee gebaat zijn, valt te betwijfelen. In 2011 zal de strippenkaart hoogst waarschijnlijk verdwijnen en vervangen worden door de OV-chipkaart. Dat tot verdriet van velen.

Website 
Inmiddels is er een ludieke website gestart, ov-stripkaart.nl, die de voordelen van de strippenkaart promoot. De website is qua huisstijl een kopie van de ov-chipkaart website. De website toont onder andere een nagemaakt Postbus 51 spotje waarin de strippenkaart op een zelfde manier wordt gepromoot als de OV-chipkaart.

De video van ov-stripkaart.nl

Share
Tags: OV-prijzen

Recent Posts

Nieuwe StationsHuiskamer moet station Venlo grandeur teruggeven – sinds dinsdag open

Station Venlo heeft vanaf dinsdag een StationsHuiskamer. De nieuwe voorziening is dinsdag nog tijdens de…

11 uur terug

Ouigo krijgt van vrijdag tot en met zondag extra rit Brussel – Parijs

De Ouigo-treindienst Brussel - Parijs wordt wegens succes uitgebreid. De Belgische NMBS en Franse SNCF…

14 uur terug

Geen treinen tussen Leeuwarden en Stavoren door aanleg ERTMS

Tussen Leeuwarden en Stavoren rijden volgende week (van zaterdag 10 tot en met zaterdag 17…

1 dag terug

Kabinet wil speciaal vervoer en ov koppelen om verschraling op te vangen

Leerlingenvervoer en WMO-vervoer zouden opengesteld moeten worden voor meer mensen om de verschraling van het…

2 dagen terug

Nedersaksenlijn wordt deels enkelspoor – helemaal dubbel is te duur

De nieuw aan te leggen Nedersaksenlijn zal minstens deels enkelspoor worden. Dat blijkt uit een…

2 dagen terug

Leo Express stopt door vele spoorwerk nieuwe verbinding Frankfurt – Przemyśl

Door de vele werkzaamheden in Duitsland stopt het Tsjechische Leo Express de onlangs gestarte treindienst…

3 dagen terug