175 jaar spoor: Zaterdag historische treinen

Het spoor bestaat aanstaande zaterdag precies 175 jaar. Ter ere van dit jubileum zet NS zaterdag historische treinen in tussen Amsterdam Centraal en Haarlem, de spoorlijn waar het 175 jaar geleden allemaal mee begon. Grootste blikvanger is de “Blokkendoos” uit 1927. Reizigers die verzekerd willen zijn van een plaatsje, kunnen deze reserveren.

Naast de “Blokkendoos” zal zaterdag ook de “Rode Duivel” uit 1960, de “Blauwe Rijtuigen” uit de jaren ‘50 en de “Hondekop” uit de jaren ‘50 worden ingezet (zie dienstregeling). In Haarlem kunnen treinfanaten en andere belangstellenden tussen 10.00 – 16.00 uur ook de werkplaats van Nedtrain bezoeken. Voor treinspotters is op station Haarlem Spaarnwoude een goede gelegenheid om de treinen te zien rijden en te fotograferen.

Zaterdag onthult NS ook een bestaande dubbeldekker in een groene huisstijl. Daarmee wil het bedrijf zichtbaar maken dat de trein het symbool is van duurzaam reizen is. De trein is ontworpen door winnaars van een eerdere ontwerpwedstrijd. NS heeft de groene trein ontwikkeld omdat het spoorbedrijf overstapt op 100 procent groene stroom. 

Stoomlocomotief “De Arend” wordt zaterdag 20 september speciaal voor de verjaardag van het Spoorwegmuseum naar het Amsterdamse Stationsplein getransporteerd. Deze speelt de hoofdrol in een verrassing die de gezamenlijke Nederlandse spoorbedrijven voor de reizigers die dag in petto hebben.

Op 20 september 1839 vertrok de eerste trein vanuit het Amsterdamse station d´Eenhonderd Roe naar Haarlem. Dat station lag echter net buiten de toenmalige stadsgrenzen. Pas nadat de HIJSM, de eerste spoorwegmaatschappij van Nederland, overeenstemming met de stad had bereikt, kon de trein in 1842 doorrijden naar een station binnen de stadsgrenzen van Amsterdam.

Share

Recent Posts

Leo Express rijdt vanaf 31 juli langste treindienst in Europa

Europa’s langste reguliere treindienst is vanaf 31 juli een echte treindienst. Leo Express rijdt vanaf…

9 uur terug

Volgende week geen treinen tussen Den Haag HS en Schiedam

Volgende week rijden er geen treinen tussen Schiedam en Den Haag Hollands Spoor. Hoewel vorige…

11 uur terug

Rover: snel goed alternatief nodig voor geschrapte ouderenkorting in ov – klachten stromen binnen

Reizigersvereniging Rover roept provincies en gemeenten op snel met een goed alternatief te komen voor…

12 uur terug

Italo bestelt 26 hogesnelheidstreinen voor diensten in Duitsland na gunstig besluit toezichthouder

Het Italiaanse treinbedrijf Italo heeft met Siemens een overeenkomst getekend voor de aanschaf van 26…

1 dag terug

Update- Alle bussen HTM vrijdag aan de kant voor noodinspectie – zaterdag weer busvervoer

De Haagse vervoermaatschappij HTM heeft vrijdagmiddag al het busvervoer voor de rest van de dag…

4 dagen terug

Opening nieuw station Hazerswoude Rijndijk nu gepland in 2035

Het nieuwe treinstation Hazerswoude Rijndijk is er waarschijnlijk in 2035. Dat blijkt uit een brief…

5 dagen terug