7000 reizigers testen nieuwe Sprinter stoelen

Meer dan 7000 treinreizigers hebben deze week op Rotterdam Centraal stoelen getest voor de nieuwe sprinters van NS. Een week lang konden reizigers verschillende stoelen testen en hun voorkeur aangeven. 

De reizigers konden kiezen uit drie verschillende type stoelen. Sprinter Dafne Schippers gaf vorige week zaterdag het officiële startsein voor de test in de stationshal.

Het oordeel van de reiziger op zitcomfort weegt zwaar bij de definitieve keuze, stelt NS. Maar daarnaast kijkt het bedrijf ook naar aspecten als ergonomie, duurzaamheid, veiligheid en onderhoud. De nummers 1 en 2 kregen van de reizigers ongeveer evenveel stemmen. Welke stoel uiteindelijk wordt gekozen, wordt bekendgemaakt bij het definitieve ontwerp van de trein.

NS kreeg veel inhoudelijke reacties die varieerden van "als je een knotje draagt moet je steeds een beetje naar beneden kijken" en "aub zoveel mogelijk tweezitjes om te kunnen werken" tot
"heel goed dat er stopcontacten in komen".

Vorig jaar maakte NS bekend nieuwe Sprinters te willen kopen. Het gaat om zestig treinen van de Zwitserse fabrikant Stadler die vanaf 2016 gaan rijden en om 118 nieuwe Sprinters van de Spaanse treinenbouwer CAF die naar verwachting in 2018 op de rails staan. Beide types worden ingericht met brede deuren voor veel in- en uitstappers. Ze zijn energiezuinig en toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Ook is er een rolstoeltoegankelijk toilet aan boord.

(c) ANP

This post was last modified on 28 oktober 2016 11:26

Share
Tags: Ludiek

Recent Posts

Nederlandticket stap verder – kabinet werkt aan voordeelticket van 49 euro voor treinreizen in de zomer

Het kabinet gaat zich inzetten voor een Nederlandticket van 49 euro per maand voor treinreizen…

12 uur terug

BlaBlaCar stopt met busritten

Het Franse BlaBlaCar gaat stoppen met de langeafstandsbussen. BlaBlaCar Bus heeft meer dan 300 haltes…

20 uur terug

Wellicht toch al deze zomer klimaatticket voor hele ov

Een kortingskaart voor het hele openbaar vervoer in Nederland komt er misschien toch al snel.…

22 uur terug

Volgende week geen treinen van, naar en via Amsterdam Zuid

Het treinverkeer van, naar en via Amsterdam Zuid is volgende week na Koningsdag een week…

23 uur terug

Station Delfzijl West ’compleet kapotgeslagen’ – zeker een ton schade

Het station Delfzijl West is in de nacht van maandag op dinsdag vernield. Volgens spoorbeheerder…

2 dagen terug

Extra (nacht-)treinen en -bussen Arriva vanaf dit weekend voor Koningsdag

Arriva schroeft de dienstregeling op voor Koningsnacht- en dag. De vervoerder begint daar in het…

2 dagen terug