Arriva blijft Vechtdallijnen tot zeker 2043 rijden

Arriva blijft ook na 2028 de Vechtdallijnen in Drenthe en Overijssel rijden. De provincies hebben de nieuwe concessie voor de regionale treindiensten Zwolle – Emmen en Almelo – Hardenberg tot 2043 aan de huidige vervoerder gegund. Arriva krijgt de voorkeur boven Keolis en Qbuzz, die zich ook hadden ingeschreven.

De provincies Drenthe en Overijssel betalen gezamenlijk tussen de 12 en 15 miljoen euro per jaar om de treinen op deze lijnen te laten rijden. De nieuwe concessie gaat eind 2028 in.

Dienstregeling uitgebreid

Een tevreden Arriva meldt dat de dienstregeling vanaf 2028 wordt uitgebreid. Reizigers op het traject Almelo – Hardenberg kunnen dan bijna de hele dag ieder half uur met de trein. Op het traject Zwolle – Emmen komen extra spitsritten en extra ritten in de ochtend en avond. De eerste trein uit Emmen gaat al om 05.11 vertrekken en vanuit Zwolle om 05.23 uur. Op vrijdag gaat de laatste rit 00.52 uur vanuit Zwolle en 00.11 uur vanuit Emmen. Een andere belangrijke verbetering is dat op de stations Dalen en Gramsbergen straks twee keer in het uur een trein stopt, aldus Arriva.

Elektrische treinen

Als de nieuwe concessieperiode ingaat, zal de spoorlijn tussen Almelo en Mariënberg geëlektrificeerd zijn. Arriva schaft hiervoor vijf nieuwe Flirt-treinstellen aan waardoor de totale vloot van elektrische treinen van het vervoerbedrijf straks uit vijftien treinen bestaat. Arriva kan met deze treinen meer reizigers vervoeren.

Voor de elektrificatie is 75 miljoen euro nodig. Het Rijk betaalt 30 procent daarvan, de rest is voor de provincie Overijssel. Provinciale Staten stemt woensdag over de benodigde bijdrage van 52,5 miljoen euro.

Van Blauwnet naar RRReis

Arriva rijdt de Vechtdallijnen al sinds 2012 met ongeveer 100 medewerkers. Nu gebeurt dat onder de merknaam Blauwnet. Vanaf 2028 is dat als RRReis. Arriva won vorig jaar de nieuwe concessie voor Achterhoek-Rivierenland die in december ingaat. Daarmee heeft de vervoerder al het regionale treinverkeer in het oosten van het land in handen.

(c) Treinreiziger.nl

This post was last modified on 1 juli 2025 22:58

Share

Recent Posts

NS: teveel storingen op spoor in Brabant – gesprek met ProRail

NS vindt dat er teveel storingen zijn op het spoor rond Den Bosch en zegt…

7 uur terug

Zeeuwse scholen vragen rechter ERTMS test te verbieden – 20 mei uitspraak

De test met het nieuwe spoorbeveiligingssysteem ERTMS moet in 2029 niet in Zeeland, maar elders…

7 uur terug

Meerdere vervoerders willen Blauwnettreinen Zutphen – Oldenzaal rijden – nieuwe aanbesteding op komst

De Blauwnet treindiensten Zutphen – Hengelo – Oldenzaal worden toch openbaar aanbesteed nadat meerdere vervoerders…

10 uur terug

Goedkoop klimaatticket voor ov niet mogelijk op korte termijn

Een klimaatticket voor goedkoop reizen met het ov, is op korte termijn niet mogelijk. Dit…

1 dag terug

Vervanging spoorbeveiliging moet sneller – miljardentekort loopt op

Het huidige Nederlandse spoorbeveiligingssysteem ATB veroudert sneller dan gedacht waardoor de invoer van het nieuwe…

4 dagen terug

Arriva werkt nog aan plan voor trein naar Parijs – nieuwe treindienst zeker niet dit jaar

Er zal zeker dit jaar nog geen trein van Arriva vanuit Groningen of Amsterdam naar…

4 dagen terug