Gratis internet en reisinformatie vanaf 2010 in intercity

 Vandaag zijn de handtekeningen gezet onder het contract tussen NS, T-mobile en Nomad. Samen maken zij het mogelijk dat begin volgend jaar actuele reisinformatie beschikbaar is in de intercity trein, evenals gratis internet.

NS is verheugd dat vandaag met beide partners het contract is ondertekend en nu vol aan de slag kan om de treinen aan te passen voor deze dienstverlening. “Onze klant heeft tijdens zijn treinreis dringend behoefte aan de juiste informatie op de juiste plek”, aldus Jacques Huberts, directeur NS reizigers: “daarnaast wil hij graag internet kunnen gebruiken in de trein.” Ons projectteam heeft een zorgvuldig traject doorlopen en kan nu, samen met onze partners T-mobile en Nomad deze klantwens in vervulling laten gaan.”

In maart zullen de eerste aangepaste intercity treinen van de band rollen. Deze treinen beschikken dan over actuele reisinformatie via beeldschermen en omroep in de trein, de mogelijkheid om diezelfde informatie via telefoons te raadplegen en internet in de trein. Dit is een belangrijke stap in het behalen van één van de hoofddoelstelling van NS, namelijk adequate informatievoorziening en goede service voor de treinreiziger.

Eerder deed NS een poging om internet in de trein aan te bieden. In 2005 startte NS daarom een proef met KPN. Echter, die samenwerking verliep niet vlekkenloos en liep in 2007 vast. NS gaf toen aan dat internet in de trein nog niet rendabel was. Later rapporteerde NS dat men toch weer aan de slag gingen om internet in de trein rond te krijgen. In het voorjaar werd bekend dat vanaf begin 2013 circa 83 procent van de intercitystoelen gebruik moet kunnen maken van internet.

Share

Recent Posts

Kinderen straks gratis met ov – ouderenkorting verdwijnt

Kinderen van 4 tot en met 11 jaar reizen vanaf volgend jaar onder begeleiding gratis…

19 uur terug

Verschillende stremmingen voor laatste werk aan project Den Haag Centraal

Den Haag wacht komend weekend de finale van het spoorvernieuwingsproject. ProRail en aannemer BAM ronden…

22 uur terug

Opening nieuw station Stuttgart uitgesteld tot 2031

Het nieuwe station van Stuttgart opent pas in december 2031. De vorige planning ging uit…

2 dagen terug

Na ruim week weer treinen ten zuiden van Rotterdam – storing verholpen

Na ruim een week rijden er weer treinen van Rotterdam naar het zuiden en vice…

2 dagen terug

NS-dubbeldekker in winactie NMBS – ‘Nederlandse trein was makkelijker te verpakken’

'De Nederlandse dubbeldekker was makkelijker om te verpakken'. Dat meldt het socialmediateam van NMBS in…

3 dagen terug

Update zondag- Herstel storing Rotterdam verder uitgesteld – op zijn vroegst dinsdagmorgen weer treinen

ProRail meldt zondag opnieuw  tegenvallers bij het herstel van de spoorstoring in Rotterdam en verwacht…

6 dagen terug