In 2021 geen papieren spoorboekje (maar in 2022 wel)

Het papieren spoorboekje dat Rover en Treinreiziger.nl ieder jaar op de markt brengen, zal dit jaar vanwege de coronacrisis niet kunnen verschijnen. De partijen hopen volgend jaar het papieren boekje wel weer te kunnen uitbrengen.

Update: Spoorboekje 2022 gaat door.

Mogelijkheden 2022

Sinds 2013 brengen Rover en Treinreiziger.nl het papieren spoorboekje naar de boekhandel, nadat NS hier in 2010 mee gestopt was. Door de coronacrisis is het aantal treinreizigers echter tijdelijk enorm afgenomen. Bovendien is de reguliere dienstregeling volgend jaar vrijwel gelijk aan het huidige spoorboekje. Door de huidige omstandigheden is er geen sluitende business case voor het spoorboekje mogelijk.

Rover en Treinreiziger.nl bekijken nu de mogelijkheden om uitgave van het papieren boekje vanaf dienstregeling 2022 weer op te pakken. Als alle plannen doorgaan – wat door de coronacrisis nog onduidelijk is – wordt in dat jaar het aantal treinen fors uitgebreid. NS verwacht volgend jaar echter niet de gebruikelijke tabellen tijdig te kunnen aanleveren. Rover en Treinreiziger.nl onderzoeken nu de mogelijkheid of het spoorboekje ook op een andere manier geproduceerd kan worden.

50.000 spoorboekjes

De afgelopen jaren zijn er in totaal meer dan 50.000 spoorboekjes over de toonbank gegaan. Een deel van de gebruikers heeft geen of beperkt toegang tot internet, anderen vinden het spoorboekje vanwege het overzicht juist prettig. Ook is het boekje in trek bij verzamelaars.

Hildebrand van Kuijeren is de initiatiefnemer van het spoorboekje.
foto: Ronald van den Heerik

This post was last modified on 2 december 2021 15:19

Share

Recent Posts

Werk in Coevorden voor nieuwe trein naar Duitsland gestart

De werkzaamheden voor de nieuwe internationale trein tussen Coevorden en het Duitse Neuenhaus zijn begonnen.…

3 dagen terug

Oranjedienstregeling 2026 – extra treinen en personeel NS voor Koningsdag

NS rijdt op Koningsdag 27 april weer extra treinen volgens de Oranjedienstregeling. Het spoorbedrijf roept…

3 dagen terug

Rover roept op btw op ov-kaartjes te schrappen

Rover roept de overheid op om de btw op kaartjes voor het openbaar vervoer te…

4 dagen terug

Update: Amper treinen tussen Utrecht en Den Bosch door kapotte bovenleiding

Door een kapotte bovenleiding tussen Houten Castellum en Geldermalsen rijden er donderdag amper treinen tussen…

4 dagen terug

Onderzoek toont succes en meer potentie voor D-ticket – branche kritisch

Ondanks een prijsverhoging blijft het Deutschlandticket (D-ticket) in Duitsland een succes. Dat wordt geconcludeerd in…

4 dagen terug

Tweede Kamer wil toch snel ov-kortingsproduct invoeren – Kamerleden kijken naar aangepast NS-abonnement

De Tweede Kamer houdt vast aan de wens voor een snel in te voeren kortingsproduct…

5 dagen terug