Vanaf 2016 trein uit Almelo naar Hardenberg

De treinverbinding tussen Almelo en Hardenberg lijkt er toch te gaan komen. De Gedeputeerde Staten van Overijssel stellen aan de Provinciale Staten voor om in te stemmen met de verbetering van de verbinding. Als die doorgaat, kunnen er vanaf 2016 rechtstreekse treinen gaan rijden tussen Almelo en Hardenberg.

Momenteel loopt de lijn uit Almelo tot Mariënberg. Het is een lang gekoesterde wens van gemeente Hardenberg om de verbinding door te trekken naar Hardenberg. Overstappen in Mariënberg behoort dan tot het verleden, waardoor de sneltrein Emmen – Zwolle het station mogelijk weer overslaat. Daarnaast staat station Geerdijk nog steeds op de tocht: mogelijk wordt het station gesloten om de reistijd te verkorten. De snelheid op het baanvak tussen Almelo en Mariënberg moet omhoog van 80 naar 120 kilometer per uur.
Met de realisatie van de verbeterde verbinding is ruim 20 miljoen euro gemoeid. De provincie, regio Twente en de gemeenten aan het spoor hebben de afgelopen jaren al een bedrag gereserveerd. Daarnaast wil gemeente Hardenberg 1 miljoen euro bijdragen aan het project.

Share

Recent Posts

Arnhemmer Lemaire maakt winnende lijnenkaart NS

De nieuwe spoorkaart met lijnnummers van NS wordt gebaseerd op de kaart van Arnhemmer Alain…

13 uur terug

Donderdag tweede landelijke staking streekvervoer

Buschauffeurs en treinpersoneel in het streekvervoer leggen donderdag opnieuw het werk neer. Dat melden vakbonden…

14 uur terug

ProRail tevreden met extra bijdrage aan infrastructuur – genoeg voor komende acht jaar

Spoorbeheerder ProRail is tevreden met de 18 miljard euro die het kabinet extra investeert in…

15 uur terug

Nieuwe TGV-dubbeldekker maakt in november debuut

De nieuwste TGV, de TGV M-dubbeldekker, gaat vanaf begin november passagiers vervoeren. Daarmee komt de…

15 uur terug

Minder treinen door tekort aan verkeersleiders – mede door afscheidsfeestje

Er rijden vrijdagmiddag en -avond minder treinen rond Utrecht door een tekort aan verkeersleiders. Een…

3 dagen terug

Extra geld voor HSL, spoor in Meppel en Eindhoven en ERTMS – onderzoek naar Lelylijn

Het kabinet trekt extra miljarden uit voor het herstel van de HSL-Zuid, spoorbeveiligingssysteem ERTMS, spoorknoop…

3 dagen terug