Vervoerregio Amsterdam investeert € 235 miljoen in o.a. zero emissiebussen

Vervoerregio Amsterdam investeert 235 miljoen euro extra in met name het openbaar vervoer. Het geld is bedoeld voor investeringen in verkeersveiligheids- en ov-projecten, zero emissiebussen en reizen buiten de spits.

2030

Een groot deel van het bedrag is bedoeld om de bussen volledig emissievrij te maken. Op dit moment is ongeveer twintig procent van het OV in de Vervoerregio emissievrij. 95% van de bussen moeten in 2025 emissievrij zijn, en 100% in 2030.

Versneld

Het Dagelijks Bestuur van de Vervoerregio heeft het zogeheten ‘coronapakket’  voorgelegd aan de Regioraad. Voorzitter van de Vervoerregio Sharon Dijksma: “Ons verkeers- en ov-systeem wordt na corona nooit meer zoals het daarvoor was. Dat is niet erg. Het is zelfs prima. Het geeft ons een unieke kans om noodzakelijke veranderingen door te voeren, de mobiliteit in de regio toekomstbestendig te maken. “

Bij Amsterdam Centraal komt er een nieuwe ondergrondse fietsenstalling met 7.000 plekken. Door de tijdelijk afgenomen drukte kan de uitvoering worden versneld.

This post was last modified on 28 september 2020 13:15

Share

Recent Posts

Volgende week geen treinen tussen Den Haag HS en Schiedam

Volgende week rijden er geen treinen tussen Schiedam en Den Haag Hollands Spoor. Hoewel vorige…

1 uur terug

Rover: snel goed alternatief nodig voor geschrapte ouderenkorting in ov – klachten stromen binnen

Reizigersvereniging Rover roept provincies en gemeenten op snel met een goed alternatief te komen voor…

2 uur terug

Italo bestelt 26 hogesnelheidstreinen voor diensten in Duitsland na gunstig besluit toezichthouder

Het Italiaanse treinbedrijf Italo heeft met Siemens een overeenkomst getekend voor de aanschaf van 26…

21 uur terug

Update- Alle bussen HTM vrijdag aan de kant voor noodinspectie – zaterdag weer busvervoer

De Haagse vervoermaatschappij HTM heeft vrijdagmiddag al het busvervoer voor de rest van de dag…

4 dagen terug

Opening nieuw station Hazerswoude Rijndijk nu gepland in 2035

Het nieuwe treinstation Hazerswoude Rijndijk is er waarschijnlijk in 2035. Dat blijkt uit een brief…

4 dagen terug

Update – FNV kondigt 24-uursstaking aan in ov voor september – ook nieuwe actiedreiging in ov vanwege cao

FNV kondigt voor september een 24-uursstaking aan voor het hele openbaar vervoer. De grote staking…

4 dagen terug