4000 handtekeningen voor treinverbinding Weert-België

Vierduizend handtekeningen zijn vrijdagochtend aangeboden aan vertegenwoordigers van NS en NMBS in Weert. Met de handtekeningenactie wilden reizigersorganisaties uit Nederland en België aandacht vragen voor de treinverbinding tussen het Nederlandse Weert en het Belgische Hamont. Dit station ligt op slechts 700 meter van de Nederlandse grens en zo’n 9 kilometer van Weert.

Volgens initiatiefnemer Tom Brouwers kan de lijn eenvoudig doorgetrokken worden omdat er al een niet-gebruikte spoorverbinding ligt. Brouwers startte eind 2012 een burgerinitiatief voor de verbinding. De vierduizend handtekeningen die hij daarvoor inzamelde zijn vrijdag aangeboden aan Mireille van Balen, regiodirecteur Antwerpen van de NMBS en Jeroen Alting von Geusau, regiodirecteur Zuid van de Nederlandse Spoorwegen.

Bij het aanbieden waren ook wethouder Frans van Eersel (Weert), wethouder Frans Strik (Cranendonck) en burgemeester Theo Schuurmans (Hamont-Achel) aanwezig. In de petitie worden de Nederlandse en Belgische spoorwegen opgeroepen werk te maken van de verbinding. Vanaf december 2013 wordt de Belgische lijn vanuit Antwerpen naar Neerpelt doorgetrokken tot aan Hamont. Daarmee komt de trein weer een stuk dichter bij Nederland. De infrastructuur om door te rijden naar het Nederlandse Weert is grotendeels aanwezig via spoortraject de IJzeren Rijn, een traject dat niet in gebruik is.

Binnenkort wordt vanuit de provincie Limburg een onderzoek opgestart om de haalbaarheid van de verbinding nader te onderzoeken. De Nederlandse en Belgische spoorwegen zullen hun medewerking verlenen aan het onderzoek.

Foto´s: Weertdegekste.nl

Share
Tags: Spoorlijnen

Recent Posts

Volgend weekend geen treinen van en naar Rotterdam Centraal

Al het treinverkeer van en naar Rotterdam Centraal ligt in het weekend van zaterdag 13…

44 minuten terug

NS houdt treinrace voor teams

NS houdt zondag 21 juni ‘De Langste Treinrace van Nederland’. De race is geïnspireerd door…

2 uur terug

Tweede Kamer wil meer actie zien voor internationale trein

De Tweede Kamer wil meer actie voor internationaal treinvervoer zien van het kabinet. Kamerleden maanden…

4 uur terug

Werkproject Den Haag Centraal wordt afgerond

ProRail legt de komende maand de laatste hand aan de vernieuwing van het spoor bij…

21 uur terug

Nederlandticket is er zolang voorraad strekt – naam wordt Nederland Dal Vrij Trein

Het goedkope Nederlandticket voor de trein zal deze zomer beperkt beschikbaar zijn. Staatssecretaris Annet Bertram…

1 dag terug

Oud-Kamerlid Van Ginneken is nieuwe voorzitter van OV-NL

Voormalig D66 Tweede Kamerlid Lisa van Ginneken is de nieuwe voorzitter van branchevereniging OV-NL. Ze…

1 dag terug