In de dienstregeling 2017 worden diverse treinen langzamer én sneller. NS heeft in haar plannen geprobeerd zoveel mogelijk reizigers te laten profiteren van de snellere treinen en zo min mogelijk reizigers te hinderen met de langzame treinen. De redactie van Treinreiziger.nl heeft een overzicht gemaakt van de treinen die trager en sneller worden.
Met name Sprinters doen er op een aantal trajecten langer over, omdat ze aan de kant moeten voor een Intercity of een (geplande) goederentrein. De reistijd wordt vooral gerealiseerd door treinen minder te laten stoppen. Ook wordt er reistijd geboekt door de hogesnelheidslijn meer te benutten.
De genoemde reistijden zijn afkomstig uit een brief van NS aan consumentenorganisaties. De dienstregeling is nog niet helemaal definitief. Zo kunnen de consumentenorganisaties nog advies geven. NS benadrukt meestal het deel van de route waar de reistijdwinst het grootst is. Het kan zijn dat op sommige delen van de route de reistijdwinst iets lager uitvalt.
Sneller:
Trager:
This post was last modified on 22 december 2016 10:29
De nieuwe Brittenpassage op station Amsterdam Zuid gaat 1 november open. De opening is een…
De opening van de Brennerbasistunnel is – weer – met twee jaar vooruitgeschoven. In een…
Heurotrain uit Nederland heeft voor tien jaar zekerheid om over het Franse hogesnelheidsspoor te kunnen…
Ondanks het extra geld dat het kabinet uittrekt voor de infrastructuur dreigen er de komende…
Het treinverkeer tussen Eindhoven en Venlo ligt van donderdagavond 29 oktober tot en met zondag…
De geplande staking in het streekvervoer van donderdag is van de baan. Vakbonden en werkgevers…