In de dienstregeling 2017 worden diverse treinen langzamer én sneller. NS heeft in haar plannen geprobeerd zoveel mogelijk reizigers te laten profiteren van de snellere treinen en zo min mogelijk reizigers te hinderen met de langzame treinen. De redactie van Treinreiziger.nl heeft een overzicht gemaakt van de treinen die trager en sneller worden.
Met name Sprinters doen er op een aantal trajecten langer over, omdat ze aan de kant moeten voor een Intercity of een (geplande) goederentrein. De reistijd wordt vooral gerealiseerd door treinen minder te laten stoppen. Ook wordt er reistijd geboekt door de hogesnelheidslijn meer te benutten.
De genoemde reistijden zijn afkomstig uit een brief van NS aan consumentenorganisaties. De dienstregeling is nog niet helemaal definitief. Zo kunnen de consumentenorganisaties nog advies geven. NS benadrukt meestal het deel van de route waar de reistijdwinst het grootst is. Het kan zijn dat op sommige delen van de route de reistijdwinst iets lager uitvalt.
Sneller:
Trager:
This post was last modified on 22 december 2016 10:29
ProRail legt de komende maand de laatste hand aan de vernieuwing van het spoor bij…
Het goedkope Nederlandticket voor de trein zal deze zomer beperkt beschikbaar zijn. Staatssecretaris Annet Bertram…
Voormalig D66 Tweede Kamerlid Lisa van Ginneken is de nieuwe voorzitter van branchevereniging OV-NL. Ze…
Het prijsvechten op de verbinding Amsterdam - Parijs is begonnen. Omdat het dinsdag precies 30…
Eurostar ziet ook dit jaar het aantal treinreizigers sterk groeien. Het treinbedrijf meldt in de…
Financieel directeur Mirjam van Velthuizen van ProRail neemt vanaf 1 juli tijdelijk de leiding over…