Foto: (c) Rob Dammers, cc-by 2.0
Eurostar heeft een herfinancieringsovereenkomst afgesloten met aandeelhouders en banken. Dat maakt de spoorwegmaatschappij dinsdag bekend. Het pakket bestaat uit 250 miljoen Britse pond, omgerekend ruim 290 miljoen euro.
Het geld komt voor een groot deel van de aandeelhouders, die stellen in de vorm van leningen 150 miljoen pond beschikbaar. Daarnaast wordt 50 miljoen van bestaande leningen geherstructureerd. Verder lenen verschillende kredietverstrekkers, waaronder Barclays, Société Générale en BNP Paribas, geld uit aan Eurostar.
Eurostar is afgelopen jaar sterk geraakt door de coronacrisis, volgens de media was het voortbestaan van het bedrijf zelfs in gevaar. Dankzij het nu aangekondigde steunpakket is Eurostar in elk geval voor de korte en middellange termijn gered. “De herfinancieringsovereenkomst is essentieel om ons in staat te stellen onze diensten uit te breiden naarmate de situatie met betrekking tot de pandemie verbetert” zegt Jacques Damas, CEO van Eurostar in een persbericht. De topman zegt verder erg blij te zijn met de steun van de aandeelhouders en banken.
Het bedrijf hoopt de komende periode weer meer treinen te kunnen laten rijden. Op dit moment rijdt er van Amsterdam dagelijks één trein naar Londen. Ook vanuit Parijs rijdt de Eurostar momenteel één keer per dag naar Londen. Die frequentie wordt echter per 27 mei verhoogd naar twee treinen per dag, en vanaf eind juni naar drie.
Wanneer er vanuit Amsterdam weer meer treinen naar Londen gaan rijden, is niet bekend. In zijn algemeenheid hoopt Eurostar de frequenties van de treinen tijdens de zomerperiode geleidelijk te kunnen verhogen, naarmate de reisbeperkingen worden versoepeld.
This post was last modified on 18 mei 2021 11:23
NS houdt zondag 21 juni ‘De Langste Treinrace van Nederland’. De race is geïnspireerd door…
De Tweede Kamer wil meer actie voor internationaal treinvervoer zien van het kabinet. Kamerleden maanden…
ProRail legt de komende maand de laatste hand aan de vernieuwing van het spoor bij…
Het goedkope Nederlandticket voor de trein zal deze zomer beperkt beschikbaar zijn. Staatssecretaris Annet Bertram…
Voormalig D66 Tweede Kamerlid Lisa van Ginneken is de nieuwe voorzitter van branchevereniging OV-NL. Ze…
Het prijsvechten op de verbinding Amsterdam - Parijs is begonnen. Omdat het dinsdag precies 30…