Home

Fusie 9292 en TLS (ov-chipkaart) gaat niet door

De fusie tussen 9292 en Translink, de uitgever van de ov-chipkaart, gaat niet door. Dat bevestigt 9292 directeur Stefan Hulman tegenover Treinreiziger.nl na berichtgeving van ov-magazine.

Hulman was zelf warm pleitbezorger over de voorgenomen fusie, dat zou informatie en betalen onder één dak gebracht hebben. “Naar mijn mening is een fusie vooral goed voor de reiziger” stelt de directeur. Een bijkomend voordeel zou zijn dat de kosten zouden dalen. Op de fusie plannen kwam ook veel kritiek. Met name over de machtspositie die zou ontstaan. Voor andere aanbieders is het moeilijk, zo niet onmogelijk, om ov-chipkaartdata te combineren met reisinformatie. Volgens ov-magazine is de fusie niet doorgegaan omdat vervoerders de fusie niet zagen zitten.

Als de fusie had doorgegaan, zouden er waarschijnlijk ook banen geschrapt zijn. Nu de fusie van de baan is, zullen er ook geen banen geschrapt worden. Hulman liet eerder weten als de fusie door zou gaan dat hij er rekening mee hield dat hij overbodig zou worden. Zover is het niet gekomen. Hulman heeft nu zelf besloten om op te stappen. Hij ontkent dat hij vertrekt omdat de fusie is mislukt. Hulman: “Na 7 jaar is het tijd voor iets nieuws”. Een nieuwe functie heeft hij nog niet gevonden. “Voorlopig blijf ik aan, totdat er een opvolger of interim is gevonden. Ik wil alles goed overdragen” aldus de opgestapte directeur.

9292 roemt in een persbericht de opgestapte directeur. “Onder leiding van Stefan Hulman is de output van reisadviezen verzesvoudigd onder daling van de kosten.”

Share
Tags: 9292

Recent Posts

Werkproject Den Haag Centraal wordt afgerond

ProRail legt de komende maand de laatste hand aan de vernieuwing van het spoor bij…

16 uur terug

Nederlandticket is er zolang voorraad strekt – naam wordt Nederland Dal Vrij Trein

Het goedkope Nederlandticket voor de trein zal deze zomer beperkt beschikbaar zijn. Staatssecretaris Annet Bertram…

20 uur terug

Oud-Kamerlid Van Ginneken is nieuwe voorzitter van OV-NL

Voormalig D66 Tweede Kamerlid Lisa van Ginneken is de nieuwe voorzitter van branchevereniging OV-NL. Ze…

22 uur terug

Prijsvechten om trein naar Parijs – NS viert 30 jaar hogesnelheidstrein met korting, GoVolta slaat terug

Het prijsvechten op de verbinding Amsterdam - Parijs is begonnen. Omdat het dinsdag precies 30…

2 dagen terug

Eurostar meldt stevige groei in aantal passagiers – 130 procent meer reizigers tussen Amsterdam en Londen

Eurostar ziet ook dit jaar het aantal treinreizigers sterk groeien. Het treinbedrijf meldt in de…

2 dagen terug

Mirjam van Velthuizen gaat ProRail tijdelijk leiden

Financieel directeur Mirjam van Velthuizen van ProRail neemt vanaf 1 juli tijdelijk de leiding over…

2 dagen terug