Bij de Nederlandse Spoorwegen vallen tot 2017 geen gedwongen ontslagen. Ook gaan de lonen bij de spoorvervoerder met drie procent omhoog. De NS heeft met de bonden donderdagochtend een akkoord bereikt over de cao. Dat melden de NS en FNV Spoor donderdag.
De vakbond spreekt van een mooi akkoord, voornamelijk vanwege de baanzekerheid. "Omdat de regering overweegt de ontslagbescherming ingrijpend te wijzigen en de WW te versoberen, was dit voor ons een zéér belangrijk punt", zegt vakbondsbestuurder Roel Berghuis in een verklaring. De bond had ingezet op een baangarantie tot 2020.
De lonen gaan met terugwerkende kracht vanaf februari met drie procent omhoog. Vervolgens krijgen de werknemers tot mei 2015 geen loonsverhoging meer. De cao geldt voor zestienduizend medewerkers, onder wie conducteurs, monteurs en kantoorpersoneel.
Amper een week geleden luidde FNV de noodklok omdat er mogelijk duizend ontslagen zouden vallen. NS liet toen direct weten dat dit getal uit de lucht gegrepen was en dat de vervoerder niet van plan was mensen massaal te ontslaan.
(c) Novum
Kinderen van 4 tot en met 11 jaar reizen vanaf volgend jaar onder begeleiding gratis…
Den Haag wacht komend weekend de finale van het spoorvernieuwingsproject. ProRail en aannemer BAM ronden…
Het nieuwe station van Stuttgart opent pas in december 2031. De vorige planning ging uit…
Na ruim een week rijden er weer treinen van Rotterdam naar het zuiden en vice…
'De Nederlandse dubbeldekker was makkelijker om te verpakken'. Dat meldt het socialmediateam van NMBS in…
ProRail meldt zondag opnieuw tegenvallers bij het herstel van de spoorstoring in Rotterdam en verwacht…