De nieuwe OV-pas is sinds deze week beschikbaar. Mensen kunnen de opvolger van de OV-chipkaart voor 6 euro aanschaffen via Ovpay.nl of de Ovpay-app. In het begin biedt de OV-pas alleen de mogelijkheid op vol tarief te reizen in het hele ov en met leeftijdskorting in bus, tram of metro.
Net als bij de introductie van in- en uitchecken met de betaalpas enkele jaren geleden, gaat de invoer van de OV-pas ook gefaseerd. Volgens Translink, het bedrijf achter Ovpay, zijn veel belangrijke functies zoals saldo laden en terugvragen, het inzien van ritgegevens en het ontvangen van pushberichten bij gemiste check-ins of -outs ook al beschikbaar voor de OV-pas via Ovpay.nl of de Ovpay-app.
De ov-bedrijven en Translink bekijken het gebruik en de ervaringen in de startfase om later functies en reisproducten toe te voegen aan de OV-pas. “Zo groeit ook de OV-pas uit tot een volwaardig en toekomstbestendig alternatief voor de OV-chipkaart, die naar verwachting eind 2027 stopt”, zegt woordvoerder Gerbrant Corbee van Translink.
De mogelijkheid om met een betaalpas in- en uit te checken blijft bestaan. Maar de OV-pas heeft verschillende voordelen die reizen met een betaalpas niet heeft. Zo hebben reizigers voor veel abonnementen, reizen op rekening (NS Flex en businesscards) en voor diensten als de OV-fiets de OV-pas nodig. Corbee: “Ook zijn er reizigers die liever niet met een betaalpas willen betalen in het OV, en er zijn reizigers die budgetcontrole willen, anoniem willen reizen of de pas willen kunnen delen met anderen, mits er uiteraard geen persoonlijke abonnementen of kortingen op staan.”
Volgens Translink starten in de loop van 2026 overstapcampagnes voor gebruikers van de OV-chipkaart waarvan de geldigheid eind 2027 echt afloopt. “Mensen zullen in 2026 worden opgeroepen over te stappen van OV-chipkaart naar OVpay, met als betaalvormen de nieuwe OV-pas en de betaalpas. Reizigers met een abonnement zullen voorafgaand aan deze verandering worden geïnformeerd door het betrokken ov-bedrijf. Zo worden mensen met een betaald abonnement bij NS persoonlijk geïnformeerd over de nieuwe OV-pas.”
Het aantal reizigers dat via de betaalpas incheckt blijft nog altijd groeien. Volgens de laatste cijfers wordt nu bij een op de vijf reizen in het openbaar vervoer ingecheckt met een betaalpas. Van de mensen die tegen voltarief reizen, checkt 51 procent in met een betaalpas. Voor de rest van de reizen wordt de OV-chipkaart gebruikt of wordt een los kaartje gekocht.
Mensen die nu een OV-pas bestellen, hebben de pas na vijf dagen in huis. Voor het bestellen van een pas is het wel noodzakelijk om een OVpay-account te hebben dat je online via ovpay.nl of de app kunt aanmaken. Het saldo is op te laden via de website van OVpay of de app. In tegenstelling tot de chipkaart kun je met de pas straks zelf saldo terugvragen via de website of app. Momenteel is de OV-pas 1,5 euro goedkoper dan de OV-chipkaart maar er zijn nu in de beginfase minder abonnementen en functies beschikbaar. Net als de chipkaart is de OV-pas vijf jaar geldig.
(c) Treinreiziger.nl
This post was last modified on 21 november 2025 21:08
De Europese Commissie heeft onlangs een actieplan gepresenteerd waarmee de commissie de reistijden per internationale…
Nieuwe regels, betere afstemming en een nieuwe overkoepelende organisatie van spoorbeheerders moeten het internationale treinverkeer…
Op 14 december gaat de nieuwe dienstregeling voor het jaar 2026 van start. Er gaan…
Het Belgische treinverkeer en rest van het openbaar vervoer wacht flinke hinder door een driedaagse…
Het treinverkeer tussen Schiphol en Leiden blijft hinder houden van een storing bij Schiphol. In…
Polen gaat 10.000 militairen inzetten om zijn essentiële infrastructuur, waaronder het spoor, te beschermen. De…
Bekijk reacties
Goed dat reizen op een fysieke pas mogelijk blijft voor wie dat wil.
Komt er op termijn ook een digitale OV-pas (zoals ook digitale bankpassen mogelijk zijn) zodat je ook met abonnementen kunt in- en uitchecken met je telefoon?
Dat is wel wat we voor ogen hebben, maar blijkt erg lastig. Digitale EMV kaarten moeten in een wallet geplaatst worden, zoals die van Apple, Google of Samsung. De onderhandelingen met die partijen verkeren in verschillende stadia van succes en zijn vooral privacytechnisch erg ingewikkeld. De eisen die door sommige partijen gesteld worden brengen ons inziens gevaren met zich mee voor de positie van reizigers, vervoerders, BKA's, en onafhankelijkheid.
Overigens kun je ook gewoon abonnementen op je digitale betaalpas zetten, nu al. Zitten kinderziektes in, en je kunt alleen per dagelijkse incasso betalen. Ook is het niet echt een oplossing voor kinderen en jeugd: die hebben niet altijd een eigen betaalpas, laat staan digitaal.
Altijd leuk als er iemand reageert die inhoudelijk bij zo'n project betrokken is!
En goed dat jullie het als een intentie uitspreken om rekening te houden met de (privacy)positie van de reiziger. Mij lijkt alleen op het eerste gezicht het gebruik van Mastercard, zeker in het licht van recente geopolitieke ontwikkelingen, een risico. Zou je misschien kunnen vertellen of / hoe daar een afweging over is gemaakt? Door gebruik te maken van Mastercard is immers de absolute kern van je dienstverlening (geld schuiven tussen klant en vervoerder) volledig afhankelijk van een Amerikaans bedrijf. En de risico's zitten dan m.i. zowel in privacy als infrastructurele afhankelijkheid.
Afgelopen voorjaar kwam bijvoorbeeld in het nieuws dat Microsoft (ander groot Amerikaans bedrijf) onaangekondigd de mailbox had geblokkeerd van een aanklager van het Internationaal Strafhof nadat deze aanklager op een sanctielijst was gezet door Trump.
Natuurlijk gelden deze risico's inmiddels ook voor een groot deel van het Nederlandse betaalverkeer (betaalpassen van Visa of Mastercard), maar ook dat vind ik problematisch.
Dat is een van de overwegingen. Tegelijkertijd: de techniek in banpassen, creditcards en ook de nieuwe OV-pas is EMV. Dat staat voor Europay, Mastercard, Visa. Negen van de tien keer heeft iemand al een pas van een van deze issuers en verandert er in de praktijk dus weinig in de informatiepositie van die partijen. Nu ligt de waakzaamheid meer in de gesprekken met Google, Apple en in mindere mate Samsung. Die willen wat ons betreft echt te veel weten.
is er een ETA op oog voor de digitale pas? ik ben heel benieuwd wanneer dit mogelijk zou kunnen worden
Q2 2026
Ben heel benieuwd! Zou Express Mode op iPhone dan ook werken met onze incheck poorten?
En hoe zit het met de huidige OV Chipkaarten? Kan ik die nog opgebruiken tot het einde van de houbaarheidsdatum? Ik wil juist binnenkort een tweede OV kaart aanschaffen voor Dal voordeel Oost en NS-flex. Nu heb ik nog een oudere dal-voordeel. In februari loopt mijn busabo af en ik zit te denken aan flex weekend vrij zonder dalvoordeel en Dal Voordeel Oost bus + trein. Aangezien het om NS flex gaat wil ik ook mijn arrangementen naar believe kunnen wijzigen.
Uiteraard wil ik ten alle tijden fysieke passen en mooi dat dit nog steeds mogelijk is.
Vanaf dan (verwachting is maart) kun je ook producten van RRReis in oost op je OV-pas zetten. Je krijgt een restitutie van de OV-chipkaart naar rato van hoe lang die nog geldig zal zijn. Oftewel: als je twee jaar van de vijf jaar gebruik hebt gemaakt van de OVC, krijg je 3/5e deel retour.
Heel fijn dit die van mij is tot 2028 geldig
... * Is elke verandering wel een echte verbetering ?...
Toen ik dik 65 jaar geleden het levenslicht zag konden mensen alleen met een fysiek papierenkaartje bij de bus en tram en kartonnen kaartje bij de trein reizen, vervolgens kwam met veel poeha de strippenkaart in diverse varianten en weer veel later met allerlei toeters en bellen de eerst bejubelde en soms verguisde OV chipkaart en binnenkort de nieuwe OV pay kaart/pas en tussendoor de optie met je bankpas zien te reizen.
Wellicht zal de OVpay wel het laatste reismiddel zijn in mijn leven om met de steeds duurdere en afgeslankte bus, tram, metro en trein te reizen - de beoogde verschraling en bezuinigingen zijn een domper voor OV reizend Nederland - tenzij ze na dik tien of vijftien jaar weer iets nieuws bedenken maar of ik dat nog zal meemaken zal mij deels een worst wezen.
Je vraag jezelf af of men door alle digitalisering en AI nog wel de bomen door het OV bos zien en of oudere mensen die de tijd van de bijna nostalgische papieren vervoersbewijzen kunnen begrijpen en volgen. Ik kan het nu nog bijhouden doordat ik het hele OV gebeuren noodgedwongen als niet rijbewijsloze volg en dankzij Arriva mét een OV chipkaart gratis tot 2030 kan reizen in Limburg. Maar wacht eens even dát is een OV chipkaart of wordt dat vanaf 2027 óók veranderd in een OVpay kaart?
Reizen met mijn bankpas heb ik tot nu toe niet gedaan, controleer als ik met de OV chipkaart elders in het land reis de transacties omdat ik in het verleden weleens fouten bij een vervoerder heb ontdekt doordat men teveel had ingehouden en na een klacht het met moeite kon terugkrijgen.
Is de nieuwe OVpay wel voldoende getest en gecontroleerd om hiaten en hoe zit het met buitenlandse toeristen die van ons reissysteem er soms niets van begrijpen ?
...Argwaan...
Met enige scepsis en argwaan zal ik de intro van de OVpay kaart volgen nu het de zoveelste vorm van vervoersbewijzen betreft, en of ik er gelukkiger door wordt is een andere vraag.
Ben zelf OV-belangstellende, lid van enkele hobby-verenigingen die daarvoor bestaan en nog langer ´onderweg´. Waar toch dat rare papagaai-idee vandaan komt dat het OV ´altijd maar slechter´ wordt ontgaat me totaal. Kijk eens naar de feiten: op de lijn met treintjes waarlangs ik woon en dus meest op aangewezen: als puber op de HBS-jaren 60 vorige eeuw- 2 treinen/uur, hondekop of nog mat ´48, momenteel: op weekdagen 6 SPRinters en 4+2 IC treinen-die echter niet stoppen op mijn lokale stationnetje-dat nog niet eens bestond destijds. Inmiddels loopt er ook een nette tramlijn in de buurt en de lokale buslijn rijdt weekdaags ook elke 15´ ipv destijds half uur- en de grote gecoördineerde rondom overstap verderop is dan weliswaar verplaatst van het oude dorpsplein naar een nette bredere weg met meer faciliteiten-met als voordeel dat zus+zwager er vrijwel langs woont, dus makkelijk zat, maar bestaat nog steeds en biedt zelfs meer bussen/uur in totaal.
In de uiterste randgebieden als Groningen of Limburg-waar GADO/DAM/GDS/ESA en/of LTM/Meussen/Mulder/IAO reden tegenwoordig afdelingen van die grotte internationale busboeren, maar op vrijwel alle hoofdlijnen een betere dienst en veel van hele kleine lijntjes naar kleine gehuchten hebben nu een nette huurtbus met vrijwilligers.
En als senior heb ik tenminste zomaar wat korting-33%- op bus/tram, wat er destijds voor opa/oma ook niet was. In reële termen gecorrigeerd voor inflatie verschilt dat niet veel.
Al heb ik als zo´n prijsbewuste senior wel helemaal vrij en ook gratis reizen in bvb HOngarije en de meeste stadsvervoeren in CZechia en PL=POlen. En geniet daar ook van op reis.
Kan iemand me uitleggen wat straks het verschil met de huidige ov chipkaart gaat zijn?
De naam?
Voornamelijk de techniek.
Waarbij de OV chipkaart nog een boel dingen op je kaart opslaat EN ook op de computer op de achtergrond is OV Pay een bankpas achtig token, die altijd contact maakt met de achtergrond computer; ook zal bussen de mogelijkheid hebben om data op te slaan om later te synchroniseren. In het begin stond alles op de OV Chipkaart maar bij steeds meer vervoersbedrijven, zoals de NS is alles nu langzaam naar de achtergrond computer gegaan.
Waar je bij thuis opladen met de OV Chip eerst nog naar een automaat moet om het op te zetten hoef dat straks niet meer. Overigens heeft de NS dit nu wel als detectie in hun palen systeem gezet. Ook NS Flex is al een voorloper van OV Pay waarbij ook alles op de achtergrond computer wordt verwerkt. De huidige Thales apparatuur, die nu overal gebruikt wordt is al OV Pay met OV chip mogelijkheid, terwijl vroeger je een boel verschillende merken palen had.
Wat hetzelfde blijft is inchecken en uitchecken en je abonnementen op je persoonlijke kaart kan zetten en gebruik kan maken van leeftijdskorting.
Wat anders wordt is als ik een ticket of voordeelsarrangement op mijn OV Pay kaart bestel dat ik niet eerst naar de kaartjesautoaat moet om het erop te zetten. Het wordt meteen in de boekhouding van mijn OV Pay kaart aka token gezet.
Aangezien mensen zaken steeds meer thuis op internet of via mobiel kunnen regelen zal het gebruik van kaartenautomaten steeds verder afnemen. Wel zal op iedere station een automaat moeten blijven voor incidentele kaartjes kopers en mensen zonder passende smartphone (en Nokia fans) om daar ook zaken te kunnen regelen.
OV Pay = OV Chip 2.0.... Huidige NS Flex is OV Chip 1.5
1) Betekent dat men dus straks meer dan één abonnement op de kaart kan zetten wat nu niet kan. Nu kan je n i e t én een NS Flex én een regionaal abonnement op zetten.
2) Moet men straks ook gewoon pér vervoerder in- en uitchecken als men overstapt, of wordt dat éénmaal inchecken en éénmaal uitchecken ?
3) Nu kan men in Maastricht Randwyck al bij NS inchecken en met Arriva tot Maastricht rijden en in Maastricht gewoon overstappen op een NS intercity, was dat maar overal zo.
hoe zit dat qua bus reizen? ik heb bijvoorbeeld via een samenwerking van de gemeente en een instelling een dal vrij abonnement voor de bus wat inhoudt vanaf 9 uur's ochtends gratis reizen met de bus en in het weekend de hele dag en er zijn gesprekken bezig over een verlenging dacht ik.
Die zal gemigreerd worden naar een product op de OV-pas. Welke gemeente of provincie? Mogelijk weet ik zelfs de planning ervan.
Mijn OV-chipkaart is geldig tot 8 maart 2026. Krijg ik automatisch bericht pm te verlengen of moet ik zelf actie ondernemen?
De overstapcampagne begint komende maandag, dus je zult gemaild worden. Je moet wel zelf een nieuwe OV-pas aanvragen, producten bestellen en saldo terugvragen.
Wat een gezeik allemaal zeg
Hallo, wat ons bezig houdt is wie en wat en hoe wordt gecontroleerd als je bent ingecheckt met een betaalpas. Wat en hoe ziet de controleur dat, mede in het kader van de privacy. 🙄
Alles wordt opgeslagen in een backend computer. Je betaalpas is een token en de gemaakte reiskosten worden de volgende dag afgeschreven. Overigens is NS Flex ook duidelijk token georienteerd, waarbij je reiskosten op het einde van de maand wordt afgeschreven. Prepay zal met de OV Pay kaart ook mogelijk blijven (ik zie niet waarom het niet kan). Privacy betekent ook hoe goed het beveiligd is en hoe er met de persoonsgegevens om wordt gegaan en hoe de toezicht is geregeld. Het idee dat alles op de kaart wordt opgeslagen is allang verlaten. En dat alles op Nederlandse of Europese computers wordt opgeslagen.
Als privacy je een zorg is zou ik GrapheneOS voor je mobiel aanraden en Linux voor de computer, geen gebruik maken van a-sociale media en stampij maken dat de belastingdienst nog van MS gebruik maakt en de uitverkoop van DigiD aan de US.
Er verandert voor jou niets. De pas wordt nog steeds gescand. Nu staan alleen alle gegevens veilig opgeslagen bij de uitgever van de OV-pas, in plaats van voor een groot deel op je OV-chipkaart zelf.
Slaat helemaal nergens op. Dit is gewoon een nieuwe kaart die veel van hetzelfde is en niets echt nieuws biedt. Gewoon een verdienmodel omdat veel mensen dus niet de 5 jaar van hun kaart hebben gebruikt en eerder moeten betalen voor een nieuwe kaart. Alsof een klein stukje plastic 6 euro zou kosten. Het is. Alleen verdienen over de rug van mensen en mensen alleen maar opzadelen met extra moeite en problemen. Men komt nu al weg met mogelijk gezeik (wat er zeker gaat komen) door te praten over geleidelijk en kinderziektes etc.
Wees er maar op voorbereid dat er veel problemen zullen zijn, zoals nu ook vaak met defecte poortjes of kaarten waarbij wel een piepje hoort maar bij controle toch iets niet goed te zijn gegaan. De klant moet dan weet zelf gaan reageren geld terugvragen etc. Terwijl het probleem bij Translink ligt. Nee voor mij is de strippenkaart en kaartautomaat veiliger en minder bedrijg gericht minder fraude gevoelig, en daarmee bedoel ik de bewuste translink bedoeling om geld te verdienen omdat veel mensen niet goed uitkomen met dat online gwld terugvragen etc.