Bij de Belgische spoorwegmaatschappij NMBS en spoorbeheerder Infrabel verdwijnen tot eind 2018 ongeveer 1500 banen. Dat staat in de officieuze businessplannen die de directies van de NMBS-groep hebben uitgetekend, meldt de Belgische krant De Tijd woensdag.
De geplande personeelsinkrimping is een gevolg van de concentratie van seinhuizen, maatregelen bij goederendochter Logistics en hogere productiviteit in de werkplaatsen waar de treinen worden onderhouden. Bij NMBS zelf worden volgens De Tijd zo´n 700 arbeidsplaatsen geschrapt, bij Infrabel ongeveer 800.
De NMBS-groep telt nu nog zo´n 34.500 arbeidsplaatsen. De afgelopen jaren werd het personeelsbestand al fors teruggebracht. In 2002 had de groep nog 43.500 mensen in dienst.
(c) ANP
Kinderen van 4 tot en met 11 jaar reizen vanaf volgend jaar onder begeleiding gratis…
Den Haag wacht komend weekend de finale van het spoorvernieuwingsproject. ProRail en aannemer BAM ronden…
Het nieuwe station van Stuttgart opent pas in december 2031. De vorige planning ging uit…
Na ruim een week rijden er weer treinen van Rotterdam naar het zuiden en vice…
'De Nederlandse dubbeldekker was makkelijker om te verpakken'. Dat meldt het socialmediateam van NMBS in…
ProRail meldt zondag opnieuw tegenvallers bij het herstel van de spoorstoring in Rotterdam en verwacht…