De zaterdag ontspoorde TGV reed wel te hard, zegt de Franse spoorwegmaatschappij SNCF donderdag. Volgens de SNCF reed de trein 265 kilomter per uur, terwijl de trein maar 176 kilometer per uur op dat stuk mocht.
Door de hoge snelheid ontspoorde de trein in een bocht, daarna vloog de TGV in brand en raakte het treinstel deels in het Marne-Rijnkanaal. De TGV was bezig met een testrit. Aan boord waren 53 personen, waaronder veel technici en familie van hen. Bij het ongeluk kwamen 11 personen om het leven.
De machinist verklaarde eerder dat hij niet te snel had gereden. De machinist was volgens justitie zeer ervaren. "Hij heeft gezegd dat hij zich aan de snelheid heeft gehouden", zei aanklager Alexandre Chevrier maandag bij een persconferentie.
De trein testte een nieuw stuk hogesnelheidslijn. De tests begonnen eind september met 160 kilometer per uur, en zouden de komende weken stapsgewijs verhoogd worden naar 350 kilometer per uur. Op de plek van de ontsporing geldt een snelheidsbeperking vanwege een bocht.
This post was last modified on 1 november 2016 14:02
Ook dit jaar staan op 4 mei de treinen om acht uur ’s avonds twee…
Werkzaamheden rond Nijmegen zorgen voor verschillende stremmingen tussen 14 en 30 mei. Er zullen onder…
Ook Noord-Brabant heeft nu flexibel openbaar vervoer in de hele provincie. Sinds donderdag is Bravoflex…
Volgende week rijden er vijf dagen geen treinen tussen Beverwijk en Uitgeest. ProRail gaat van…
Reizigersvereniging Rover wil dat het aantal OV-fietsen flink wordt uitgebreid. Rover komt hiertoe na onderzoek…
Het Italiaanse private spoorbedrijf Italo wil met hogesnelheidstreinen in Duitsland gaan rijden. Italo plant vanaf…