Rover pleit voor extra treinen in dienstregeling 2020

Er moeten meer intercity’s in de randen van de spits komen tussen Utrecht en Deventer en in de avonduren tussen Utrecht en Den Haag/Rotterdam. ’s Avonds en op zondag moeten er twee keer zoveel Sprinters gaan rijden tussen ’s-Hertogenbosch en Nijmegen. Hiervoor pleit Rover samen met andere consumentenorganisaties in het advies aan NS over Dienstregeling 2020.

Dienstregeling 2020

NS heeft eerder bekendgemaakt in 2020 extra treinen te willen inzetten tussen Utrecht – Amersfoort en in de spits tussen Amersfoort – Harderwijk. Rover is blij met die plannen, maar de vereniging ziet ruimte voor meer verbeteringen. De vereniging wil echter dat er meer verbeteringen worden doorgevoerd. Concreet pleit Rover voor de volgende aanpassingen:

Voorstellen van Rover

  • Meer intercity’s in de daluren tussen Amersfoort – Deventer. Daar is volgens Rover geen extra materieel voor nodig, omdat de huidige intercity’s in Deventer en Amersfoort lange keertijden hebben (oplopend tot meer dan anderhalf uur).
  • Onderzoek naar extra spitstreinen rond Amsterdam en Schiphol. “Wij zien hiervoor mogelijkheden door de instroom van nieuw materieel. Wij beseffen dat de infrastructurele capaciteit beperkt is, mede als gevolg van de verbouw van Amsterdam Centraal en Amsterdam Zuid, maar hopen dat u toch mogelijkheden vindt voor uitbreiding van het vervoersaanbod.”
  • Sommige spitstreinen rijden alleen in één richting (de zogenoemde drukke spitsrichting). Rover pleit ervoor om spitstreinen zoveel mogelijk in twee richtingen beschikbaar te maken voor reizigers. Bijvoorbeeld bij de nieuwe spitstrein Utrecht – Harderwijk.
  • Rover wil dat de stoptrein Roosendaal – Antwerpen versneld wordt. De stoptrein doet er 47 minuten over, terwijl dat in 2007 ondanks een langere route en twee extra stops (te Antwerpen Dam en Antwerpen Oost) nog 45 minuten was. “Wij zien in de huidige dienstregeling dat op werkdagen tussen Essen en Antwerpen een 6 minuten kortere reistijd voor de stoptrein mogelijk is door het overslaan van slechts één halte.” Ook wijst de vereniging erop dat er al jaren wordt gesproken over een tweede trein per uur, zonder enig resultaat.
  • Rover wil dat de reistijd naar Zeeland wordt verkort, terwijl de reistijd nu (opnieuw) verlengd dreigt te worden met een minuut. “Specifiek vragen wij u te onderzoeken of de reistijdverlenging in Zeeland kan worden voorkomen door kleine aanpassingen.”
  • Ook in de avonduren en het weekend twee Sprinters per uur te bieden. Bijvoorbeeld tussen Den Bosch – Arnhem. “Opmerkelijk is daarbij vooral de frequentie tussen Wijchen en Nijmegen die op maandag t/m zaterdag 4x per uur is en op zondag slechts 1x per uur.”
  • Rover wil ook na 20:48 uur elk kwartier een intercity Utrecht – Rotterdam. In andere richtingen rijdt ‘s avonds ook langer ieder kwartier een trein. Bovendien profiteren doorgaande reizigers naar Zeeland van extra intercity’s naar Rotterdam.

Tot 9 dagen geen ICE

Reizigersvereniging Rover spreekt ook zijn zorg uit over de ICE-verbinding Nederland – Duitsland. In 2020 rijdt er mogelijk tot negen dagen geen ICE tussen Nederland en Duitsland, omdat zowel de reguliere route via Arnhem als de omleidingsroute via Venlo tegelijkertijd gestremd zijn. “Wij zijn van mening dat op dergelijke internationale corridors altijd een alternatieve route beschikbaar dient te zijn. Wij vragen u samen met ProRail en uw Europese partners tot afstemming te komen om in de toekomst te voorkomen dat zo’n situatie opnieuw kan ontstaan.”

Voor de volledigheid: Rover heeft de adviezen niet alleen uitgebracht. Ook ANWB, Consumentenbond, Ieder(in), seniorenorganisatie KBO-PCOB, de Fietsersbond en de Landelijke Studentenvakbond zijn erbij betrokken.

This post was last modified on 21 maart 2019 18:21

Share

Recent Posts

Volgend weekend geen treinen van en naar Rotterdam Centraal

Al het treinverkeer van en naar Rotterdam Centraal ligt in het weekend van zaterdag 13…

42 minuten terug

NS houdt treinrace voor teams

NS houdt zondag 21 juni ‘De Langste Treinrace van Nederland’. De race is geïnspireerd door…

2 uur terug

Tweede Kamer wil meer actie zien voor internationale trein

De Tweede Kamer wil meer actie voor internationaal treinvervoer zien van het kabinet. Kamerleden maanden…

4 uur terug

Werkproject Den Haag Centraal wordt afgerond

ProRail legt de komende maand de laatste hand aan de vernieuwing van het spoor bij…

21 uur terug

Nederlandticket is er zolang voorraad strekt – naam wordt Nederland Dal Vrij Trein

Het goedkope Nederlandticket voor de trein zal deze zomer beperkt beschikbaar zijn. Staatssecretaris Annet Bertram…

1 dag terug

Oud-Kamerlid Van Ginneken is nieuwe voorzitter van OV-NL

Voormalig D66 Tweede Kamerlid Lisa van Ginneken is de nieuwe voorzitter van branchevereniging OV-NL. Ze…

1 dag terug