Studenten hebben tijdens hun studie recht op een week- of weekendkaart, waarmee ze of in het weekend of doordeweeks gratis kunnen reizen en op andere momenten korting krijgen in het openbaar vervoer. Zodra studenten stoppen met studeren, moeten ze zelf actie ondernemen om het gratis reisproduct van hun OV-chipkaart te halen. Doen ze dit niet, dan moeten de studenten een boete betalen over de periode waarin ze het product nog kunnen gebruiken.
Van de 140 miljoen euro aan boetes die de studenten in de afgelopen drie jaar moesten betalen omdat ze het product te laat verwijderden, ging 93,6 miljoen euro naar de OV-bedrijven. De rest ging naar DUO. Ruim 170.000 studenten betaalden een boete van gemiddeld 800 euro.
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen heeft opdracht gegeven om onderzoek te doen naar het automatisch stopzetten van de OV-kaart.
(c) ANP
This post was last modified on 19 maart 2017 10:45
Kinderen van 4 tot en met 11 jaar reizen vanaf volgend jaar onder begeleiding gratis…
Den Haag wacht komend weekend de finale van het spoorvernieuwingsproject. ProRail en aannemer BAM ronden…
Het nieuwe station van Stuttgart opent pas in december 2031. De vorige planning ging uit…
Na ruim een week rijden er weer treinen van Rotterdam naar het zuiden en vice…
'De Nederlandse dubbeldekker was makkelijker om te verpakken'. Dat meldt het socialmediateam van NMBS in…
ProRail meldt zondag opnieuw tegenvallers bij het herstel van de spoorstoring in Rotterdam en verwacht…