Corendon gaat met de trein, wil verbinding Schiphol-Zaventem

Reisorganisatie Corendon wil met een eigen treindienst reizigers vervoeren tussen de luchthavens Schiphol en Zaventem bij Brussel. Dat meldt oprichter van het bedrijf Atilay Uslu in een interview met De Telegraaf. Als dat traject eenmaal is gerealiseerd, wil hij ook een verbinding met Düsseldorf.

Corendon wil op die manier reizigers vanuit België naar Schiphol kunnen brengen voor vluchten richting Curaçao. Oprichter Uslu heeft al minutieus nagedacht over hoe de trein eruit moet komen te zien: in de kleuren van Corendon en met een rijtuig waar passagiers cocktails kunnen drinken. “Het is de bedoeling dat de vakantie begint in de trein”, zegt Uslu tegen De Telegraaf. Hij benadrukt dat de plannen nog niet helemaal rond zijn, maar ambitie is er al wel: “Als de lijn eenmaal goed werkt, wil ik ook een treinverbinding met Düsseldorf.”

Pamflet

De luchtvaartsector pleitte onlangs in een pamflet nog voor meer internationale treinen op korte afstanden. Dat pamflet werd gesteund door verschillende organisaties, bedrijven en universiteiten, ook door Corendon. In een toelichting deed Corendon-topvrouw en voormalig cultuurstaatssecretaris Gunay Uslu, de zus van Atilay, een beroep op de hulp van de overheid. “Die is essentieel om de duurzame ambities van onze sector te kunnen behalen”, stelde ze.

Chartertrein

De trein van Corendon is alleen toegankelijk voor reizigers van de touroperator. Daardoor is de kans groot dat de verbinding een chartertrein wordt, waardoor hij niet meedingt in de open toegang-regeling van het internationale spoor.

Corendon is niet de enige reisorganisatie die meer wil inzetten op treinvervoer. Zo biedt TUI al geen vliegreizen meer aan naar Parijs. Ook werkt het bedrijf samen met GreenCityTrip dat nachttreinen rijdt, bijvoorbeeld richting skigebieden, Antwerpen, Berlijn en Keulen.

This post was last modified on 16 januari 2024 10:11

Share

Recent Posts

Leo Express rijdt vanaf 31 juli langste treindienst in Europa

Europa’s langste reguliere treindienst is vanaf 31 juli een echte treindienst. Leo Express rijdt vanaf…

4 uur terug

Volgende week geen treinen tussen Den Haag HS en Schiedam

Volgende week rijden er geen treinen tussen Schiedam en Den Haag Hollands Spoor. Hoewel vorige…

6 uur terug

Rover: snel goed alternatief nodig voor geschrapte ouderenkorting in ov – klachten stromen binnen

Reizigersvereniging Rover roept provincies en gemeenten op snel met een goed alternatief te komen voor…

7 uur terug

Italo bestelt 26 hogesnelheidstreinen voor diensten in Duitsland na gunstig besluit toezichthouder

Het Italiaanse treinbedrijf Italo heeft met Siemens een overeenkomst getekend voor de aanschaf van 26…

1 dag terug

Update- Alle bussen HTM vrijdag aan de kant voor noodinspectie – zaterdag weer busvervoer

De Haagse vervoermaatschappij HTM heeft vrijdagmiddag al het busvervoer voor de rest van de dag…

4 dagen terug

Opening nieuw station Hazerswoude Rijndijk nu gepland in 2035

Het nieuwe treinstation Hazerswoude Rijndijk is er waarschijnlijk in 2035. Dat blijkt uit een brief…

4 dagen terug