45.000 mensen maken gratis kennis met Hanzelijn

Vandaag kregen de inwoners in de regio van de Hanzelijn alvast een voorproefje van de nieuwe spoorlijn. Bezoekers konden voor het eerst kennismaken met de trein over de Hanzelijn en de nieuwe stations Dronten en Kampen Zuid. Op elk Hanzelijnstation konden zij uitstappen en diverse feestelijke activiteiten bezoeken.

Mede door het zonnige weer kozen veel mensen ervoor om een ritje met de trein te maken. Dit leverde een gezellige drukte op en mooie plaatjes van een winters landschap. De NS schat dat ongeveer 45.000 nieuwsgierige treinreizigers, gratis gebruik maakten van de Hanzelijnrit. In de treinen kregen de reizigers informatie over de Hanzelijn en andere wetenswaardigheden onderweg.

Er reed zaterdag overdag ieder halfuur een pendeltrein. Omdat het drukker was dan verwacht, zette NS ook nog eens acht extra treinen in. 

Donderdag nam Koningin Beatrix de lijn – die Zwolle met Lelystad verbind – al officieel in gebruik. Vanaf zondag gaan er reguliere treinen over de lijn rijden. Het gaat om twee intercity´s en twee stoptreinen per uur. Door de Hanzelijn neemt de reistijd tussen Zwolle en Schiphol iets af.

Foto´s van de officiële opening (copyrights S. Verkerk, Hanzelijn-Hattem.nl)

Share
Tags: Hanzelijn

Recent Posts

Zuidelijk deel Maaslijn straks negen dagen gestremd

Het spoor in het zuiden van de Maaslijn gaat nu ook dicht voor werkzaamheden. Van…

6 uur terug

ProRail legt woensdag al het treinverkeer stil – bezwaar van GoVolta en European Sleeper

Tijdens de landelijke ov-staking woensdag 9 september rijdt er alleen een trein tussen Amsterdam Centraal…

8 uur terug

Alleen Arriva doet goei naar busvervoer in Noord-Holland

Alleen vervoersbedrijf Arriva ziet het zitten om de komende jaren het busvervoer te verzorgen in…

10 uur terug

NS vraagt onderzoek aan naar GoVolta-diensten – drempel voor binnenlandse ritten

NS heeft de Autoriteit Consument en Markt (ACM) gevraagd te onderzoeken wat de plannen van…

1 dag terug

Onlangs gelanceerde Traintracker24 wil treinen wereldwijd gaan tonen

Een Franse scholier heeft onlangs de treinvariant gelanceerd van het bekende Flightrader24 voor vliegtuigen. De…

1 dag terug

Velvet krijgt vergunning voor hogesnelheidsdiensten – stap in Franse concurrentiestrijd

De nieuwe Franse private treinmaatschappij Velvet heeft een licentie bemachtigd om treindiensten te kunnen leveren…

2 dagen terug