Archieffoto: Stefan Verkerk Fotografie / Treinreiziger.nl
Een kortingskaart voor het hele openbaar vervoer in Nederland komt er misschien toch al snel. Het kaartje, ook wel NL-ticket of klimaatticket genoemd, werd eerder als onmogelijk gezien maar zou er al deze zomer kunnen zijn, meldt de NOS.
De NOS bericht woensdagochtend dat het kabinet de afgelopen dagen met oppositiepartijen heeft overlegd en dat het klimaatticket in deze gesprekken naar voren is gekomen. Het overleg was nodig omdat de oppositie niet tevreden is met de tot dusver voorgestelde maatregelen van het kabinet tegen de energiecrisis. Het ov ontbreekt in dit pakket.
Een zomers klimaatticket kwam enkele weken geleden terug op de politieke agenda toen de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA het introduceerde als maatregel tegen de energiecrisis. De partij wilde in de zomer een kaartje voor 9 euro per maand waarmee in de daluren onbeperkt met het ov gereisd kan worden. Staatssecretaris Annet Bertram reageerde per brief dat zo’n kaartje onmogelijk op korte termijn ingevoerd kan worden, onder meer omdat hiervoor afspraken nodig zijn met alle vervoerders afzonderlijk.
Vorige week bleek in een debat dat de Tweede Kamer niettemin op korte termijn maatregelen wil zien die het openbaar vervoer goedkoper maken. GroenLinks-PvdA en D66 zeiden daarbij te denken aan het aanpassen van bestaande NS-kortingsabonnementen. Maar nu lijkt het minderheidskabinet toch oren te hebben naar het klimaatticket om hiermee een meerderheid te halen voor de klimaatcrisismaatregelen.
Volgens de NOS gaat het niet meer om een kaartje van 9 euro maar van 49 euro per maand. Tijdens de drie zomermaanden kunnen reizigers met de kaart in de daluren met een flinke korting reizen. Er wordt gesproken over een korting van 60 procent.
Woensdag debatteert de Tweede Kamer vanaf 11.10 uur de hele dag, tot laat in de avond, over de energiecrisismaatregelen. Eventuele nieuwe kortingsproducten voor het openbaar vervoer zullen hier ter sprake komen. Een debat over openbaar vervoer dat voor donderdagochtend gepland stond, is inmiddels van de agenda van de Tweede Kamer gehaald wat er ook op duidt dat er een doorbraak is.
© Treinreiziger.nl
This post was last modified on 22 april 2026 10:40
De Fietsersbond meldt nog altijd veel klachten te krijgen van fietsers die tegen problemen aanlopen…
NS heeft vrijdagochtend tussen 7.00 en 9.00 uur al 10.000 mensen mensen per trein naar…
De ICE Berlijn gaat vanaf december via Bremen en Hamburg Hauptbahnhof naar Berlijn rijden. Dat…
NS roept reizigers op om donderdag hun afval mee te nemen uit de trein en…
NS schrapt de reiskostenvergoeding bij stakingen, ondanks een negatief advies van het Landelijk Overleg Consumentenbelangen…
NS moet zich inspannen voor een minimumdienstregeling bij stakingen. Zolang deze er niet is mag…