GreenCityTrip ambitieus over samenwerking met TUI: ‘Plannen voor beduidend luxere slaapcabines’

GreenCityTrip en partner TUI zijn ambitieus over hun samenwerking op het spoor. In de Duitse zakenkrant Handelsblatt zegt TUI-directeur Sebastian Ebel de slaaptrein als een ‘enorme kans’ te zien: “We willen geld verdienen met hotels op het spoor.”

Samen met TUI organiseert GreenCityTrip sinds vorig jaar skitreinen naar Oostenrijk, en sinds deze zomer ook slaaptreinen naar Praag. Die samenwerking wordt volgens Winkelmann doorgezet met de aanschaf nieuwe rijtuigen, al is nog onbekend om wat voor soort rijtuigen het gaat. Een deel van de toekomstige nieuwe vloot wil GreenCityTrip ombouwen tot slaaprijtuigen.

Hotels op spoor

TUI-directeur Sebastian Ebel is ambitieus als het gaat om slaaptreinen: “Dit is een enorme kans voor ons. Slaaptreinen zijn niet ouderwets. We willen geld verdienen met hotels op het spoor.” Dat andere aanbieders van nachttreinen allerminst winstgevend zijn – SBB doet het met staatssteun en ÖBB verwacht maximaal een “zwarte nul” – deert Ebel niet. “Wij geloven dat de nachttrein best geëxploiteerd kan worden in combinatie met hotels”, zegt hij tegen Handelsblatt, refererend naar de pakketreizen die TUI aanbiedt. Nu is alleen Praag een zomerbestemming, maar Ebel wil de komende jaren uitbreiden naar Italië, Frankrijk en de Scandinavische landen.

Luxere slaapcabines

Dat hoeft overigens niet per se met GreenCityTrip, ondanks de mogelijke aanschaf van tientallen nieuwe rijtuigen. “Er zijn meer interessante bedrijven op de Europese markt van slaaptreinen”, zegt Ebel. Winkelmann is met GreenCityTrip in elk geval van plan door te gaan met het uitbaten van slaaptreinen: “We hebben plannen voor beduidend luxere slaapcabines.” Volgens de eigenaar is GreenCityTrip zelfs al dicht bij winstgevendheid, zo zegt hij in Handelsblatt.

This post was last modified on 11 september 2023 20:30

Share

Recent Posts

Start van plaatsing nieuwe spoorbrug Amsterdam Centraal

Op Amsterdam Centraal start binnenkort de plaatsing van de tweede nieuwe spoorbrug aan de oostkant…

2 dagen terug

Busvervoer Utrecht beter na inkrimping dienstregeling

Het gaat beter met het busvervoer in Utrecht. Dat meldt reizigersvereniging Rover die vervoerder Transdev…

2 dagen terug

NS begint op Leiden Centraal testwinkel LAB door Kiosk

Na de opening van de eerste vernieuwde Kiosk-winkel in maart, heeft NS donderdag op station…

3 dagen terug

Regio wil jaarlijks 40 miljoen euro opzijleggen voor Lelylijn

De provincies Groningen, Friesland, Drenthe en Flevoland en gemeenten willen jaarlijks 40 miljoen euro sparen…

3 dagen terug

Treinverkeer stilgelegd na vondst van bom in Weesp

Het treinverkeer tussen Amsterdam en Hilversum en Amsterdam en Almere is woensdagmiddag stilgelegd nadat er…

4 dagen terug

Wie, waar en hoe rijden de treinen na 2033 – kabinet moet puzzel volgend jaar gelegd hebben

Het kabinet wil begin 2027 beslissen hoe het passagiersvervoer op het Nederlandse hoofdspoornet na 2033…

4 dagen terug