Ruim 300 gewonden bij treinongeluk Zuid-Afrika

Meer dan 300 mensen zijn vrijdag gewond geraakt bij een ernstig treinongeval in de buurt van de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg. Dat melden verschillende internationale media, waaronder de Britse zender BBC. Twee treinen zouden op elkaar zijn gebotst, waardoor er één ontspoorde. Voor zover bekend zijn er geen doden gevallen.

  • Update 18 juni: er is niemand zwaar gewond, de meeste mensen waren licht gewond. Ongeveer honderd gewonden hebben het ziekenhuis verlaten. De twee treinen botsten vrijdagavond rond 18.00 uur op elkaar. Verschillende rijtuigen vielen om. Volgens de Zuid-Afrikaanse nieuwszender News24 reden de treinen op hetzelfde traject en gingen ze ook in dezelfde richting. Een onbekend aantal mensen ligt nog in het ziekenhuis.

Hulpdiensten zijn massaal ter plaatse. Volgens een woordvoerder van de hulpdiensten zijn sommigen er ernstig aan toe. Anderen hebben slechts lichte verwondingen. Circa 85 slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.

De oorzaak van de botsing is nog onduidelijk. Volgens een getuige was een van de treinen na een stopsignaal gestopt en botste de tweede trein onder luid getoeter achterop de stilstaande trein.

(c) ANP

This post was last modified on 28 oktober 2016 11:25

Share

Recent Posts

Leo Express rijdt vanaf 31 juli langste treindienst in Europa

Europa’s langste reguliere treindienst is vanaf 31 juli een echte treindienst. Leo Express rijdt vanaf…

4 uur terug

Volgende week geen treinen tussen Den Haag HS en Schiedam

Volgende week rijden er geen treinen tussen Schiedam en Den Haag Hollands Spoor. Hoewel vorige…

6 uur terug

Rover: snel goed alternatief nodig voor geschrapte ouderenkorting in ov – klachten stromen binnen

Reizigersvereniging Rover roept provincies en gemeenten op snel met een goed alternatief te komen voor…

7 uur terug

Italo bestelt 26 hogesnelheidstreinen voor diensten in Duitsland na gunstig besluit toezichthouder

Het Italiaanse treinbedrijf Italo heeft met Siemens een overeenkomst getekend voor de aanschaf van 26…

1 dag terug

Update- Alle bussen HTM vrijdag aan de kant voor noodinspectie – zaterdag weer busvervoer

De Haagse vervoermaatschappij HTM heeft vrijdagmiddag al het busvervoer voor de rest van de dag…

4 dagen terug

Opening nieuw station Hazerswoude Rijndijk nu gepland in 2035

Het nieuwe treinstation Hazerswoude Rijndijk is er waarschijnlijk in 2035. Dat blijkt uit een brief…

4 dagen terug