De winnaars Luke (rechts) en Koen samen op de foto
Er hebben zich 180 deelnemers aangemeld voor de vijfde editie van de Kilometer Kampioen komend weekend. De deelnemers vertrekken vanaf middernacht vrijdag op zaterdag om in 24 of 12 uur zoveel mogelijk kilometers per trein af te leggen.
Een flink deel van de deelnemers deed al eerder mee. Daarnaast bleek na het openen van de inschrijving dat veel deelnemers duidelijk op de nieuwe editie van de Kilometer Kampioen zaten te wachten. Binnen een dag hadden zich er al ruim 110 aangemeld. Net als andere jaren zijn er ook weer deelnemers uit België en Duitsland. Eigenlijk had de vijfde editie vorig jaar plaats moeten vinden maar door drukte kwam het er pas dit jaar van.
De vorige editie in 2023 werd gewonnen door Luke Tros en Koen Nijbroek die beiden 1749,1 kilometer aflegden. Luke Tros doet weer mee maar Koen Nijbroek voegt zich voor deze editie bij de organisatie. Marijn Lenders won in 2023 de 12-uurseditie met 994,1 kilometer.
Net als elke editie vergroot de nodige hinder op het spoor de uitdaging. Het treinverkeer rond Den Bosch ligt dit weekend stil door werkzaamheden. ’’Dat zal wel impact hebben’’, zegt organisator Hildebrand van Kuijeren. ’’Er is ook een omleiding tussen Utrecht en Amersfoort via Hilversum die invloed zal hebben. Maar de stremming bij Den Bosch is wel relatief groot. Dan zal voor velen het zuiden wel afvallen. Maar voor iedereen is het dezelfde uitdaging.”
De Kilometer Kampioen is onderdeel van de Raildagen die op vrijdag 18 en zaterdag 19 september zijn. Tijdens deze dagen openen door het hele land spoororganisaties, werkplaatsen, opleidingscentra en erfgoedlocaties hun deuren voor publiek. Er zijn rondleidingen door werkplaatsen, demonstraties van moderne spoorapparatuur, historische treinen en interactieve activiteiten voor jong en oud. Het programma voor de Raildagen staat hier. Als onderdeel van de Raildagen is een bezoek mogelijk aan de Kilometer Kampioen-stempelpost op station Rotterdam Centraal tussen 11.00 en 15.00 uur op zaterdag.
Van de voorgang van de wedstrijd houden we je weer op de hoogte via een liveblog dat is te volgen op de pagina van de Kilometer Kampioen en Treinreiziger.nl.
This post was last modified on 17 september 2026 18:50
Niet alleen ontbrekend ov maar ook lange overstaptijden en onveiligheid weerhouden reizigers van het gebruik…
De spoorsabotageacties op Prinsjesdag hebben 44.000 reizen verhinderd. Dat laat staatssecretaris Annet Bertram weten in…
In de wrakstukken van de woensdag gebotste hogesnelheidstreinen in Spanje gaat de zoektocht naar slachtoffers…
NS en Deutsche Bahn hebben de directe ICE-ritten van en naar Berlijn via Hamburg tussen…
In het zuiden van Spanje zijn woensdagochtend op de hogesnelheidslijn Madrid - Sevilla twee hogesnelheidstreinen…
NS laat ook komende winter bij schaatsevenementen treinen stoppen bij station Heerenveen IJsstadion. Tijdens vier…